elozetes_0004

 • Szeptember 1-jén, csütörtökön városunk minden iskolájában megkezdődött a tanítás és a hitoktatás. A pedagógusok, hitoktatók és diákok közös munkájára az új tanévben is sok áldást, erőt és örömöt kérünk Istentől. Iskolánk tanévnyitó ünnepsége csütörtök reggel 8 órától volt az intézmény udvarán.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Bártfai Noémit, Bártfai József és dr. Puskás Nóra első gyermekét Vilmányból. Keresztszülei: Puskás Csaba és Belicza Dóra. – Puskás Dórát, Puskás Csaba és Belicza Dóra első gyermekét Fehérgyarmatról. Keresztszülei: Bártfai József és dr. Puskás Nóra. A megkeresztelt gyermekekben dr. Puskásné dr. Filep Erzsébet presbiter testvérünk unokáit köszönthetjük.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Péntek délután 2-től a Kossuth téri gyülekezeti teremben lesz a konfirmációi beiratkozás, amelyre szeretettel várjuk nyolcadikos tanulóinkat. Az érintett fiatalokat és szüleiket erről a hét folyamán külön meghívóval is értesítjük.
 • A jövő vasárnap délután 3-tól nyárbúcsúztató szalonnasütést rendezünk a gyülekezetért dolgozó munkatársak és családtagjaik számára a parókiaudvaron. A hozzávalókat mindenki magának biztosítja.
 • Két hét múlva, szeptember 17-én, szombaton 6. alkalommal kerül megrendezésre a Szatmár Határok Nélkül református találkozó Nagyecseden. Az ünnepi istentisztelet fél 1-kor kezdődik a nagyecsedi református templomban. A találkozó részletes programját a jövő vasárnap hirdetjük.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 7-9-ig, péntek déltől vasárnap estig, amelyre szeretettel várjuk a családok jelentkezését. A részleteket a jövő vasárnaptól hirdetjük.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • Folyamatban van a templomfelújítás. Kérünk mindenkit, hogy csak a szalaggal kijelölt útvonalon, és ott is fokozott óvatossággal közlekedjenek! A szószék melletti bejárat a munkálatok miatt egy ideig zárva lesz. Kérjük a testvérek megértését. Isten áldása legyen a munka végzőin, hordozzuk imádságban nehéz és veszélyes munkájukat.
 • A toronygombban talált emlékirat-másolatok kiállítása megtekinthető munkanapokon 8-16 óráig, valamint a vasárnapi istentiszteletek után fél 12-ig a gyülekezeti teremben.

 

Eltemettük:

 • Tóth János, korábban ópályi lakost, 57 évesen a Dobó utcából.

Elhunyt:

 • Bihary Bálint tragikus hirtelenséggel 52 évesen a Tompa Mihály utcából. Temetéséről jövő héten történik intézkedés.

Isten adjon a gyászolóknak életre bátorító Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!