hirdetes160918

 • Pénteken kérték házasságukra Isten áldását Szabó Attila és Vígh Alexandra mátészalkai lakosok a nagyari Luby kastélyban. Az ifjú férjben néhai Szabó Béla presbiterünk unokáját köszönthetjük. Isten áldja meg közös életüket!
 • Szombaton 6. alkalommal került megrendezésre a Szatmár Határok Nélkül református találkozó Nagyecseden.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Tamás Grétát, Tamás László és Szűcs Vivien második gyermekét a Jókai utcából. Keresztszülei: Tamás Péter, Göncz Csilla, Bakos Csaba és Király Adrienn. Isten oltalmazza gyülekezetük legifjabb tagjának és családtagjainak életét!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • A magyar történelem tragédiájának emlékeit ápoló Élet Menete Alapítvány utazó vagonkiállítást hoz Mátészalkára. Egy korabeli marhavagont kiállítási térnek berendezve tekinthetik meg az érdeklődők az 1944-es holokauszt folyamatát. A kiállítás 3 napig lesz megtekinthető a vasúti pályaudvaron. Az ünnepélyes megnyitóra hétfőn délelőtt 11 órakor kerül sor, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. A kiállítást megnyitja Torma Tamás alpolgármester, beszédet mond Forgács János holokauszt túlélő, Dr. Verő Tamás rabbi, és Gordon Gábor kuratóriumi elnök. A megjelenteket igei gondolattal köszönti Becsei Miklós, a város legnagyobb történelmi egyházának vezetője.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-tól kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 21-23-ig, péntek reggeltől vasárnap estig. A kirándulás során Kolozsvár és környéke nevezetességeit, a történelmi múlt kiváló emlékhelyeit tekintjük meg. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán, illetve gyülekezetünk honlapján olvashatjuk. A részvételi díj felnőtteknek 16.000,- Ft, 7 év alatti gyermekeknek 8.000,- Ft, amely tartalmazza az utazás, szállás, reggelik, vacsorák és a vasárnapi közös ebéd költségeit. Jelentkezni név, lakcím, és telefonszám megadásával, valamint a részvételi díj felének befizetésével a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet munkanapokon 8-16 óráig. A kirándulásra felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit szeretettel hívunk!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

 

Eltemettük:

 • Katona Istvánt 73 évesen a Vasvári Pál utcából,
 • Nagy Miklósné Rigó Ilonát 90 évesen a Széchenyi utcából,
 • Gaál Miklós nagyecsedi háziorvost, néhai Gaál Miklós szatmári esperes, mátészalkai lelkipásztor fiát 71 évesen a Kossuth utcából. Az elhunytban Dr. Gaál Gedeon presbiterünk a testvérét gyászolja.

Elhunyt:

 • Nagy László 50 évesen a Csokonai utcából. Temetése ma délután 2 órakor lesz. A búcsúztatás szolgálatát a család kérésére Szalay Kont esperes végzi.
 • Nemes József budapesti, korábban mátészalkai lakos 74 évesen. Urnás búcsúztatása pénteken délután 1 órakor lesz.
 • Kovács József 73 évesen a Petőfi utcából. Temetése szombaton délelőtt 11 órakor lesz.

 

Emlékharang szólt csütörtökön, déli 12 órakor:

 • néhai Lőke János halálának 5. évfordulóján. Elveszített szerettükre fájó szívvel emlékeznek felesége és gyermekei családjaikkal együtt. Isten adjon a gyászolóknak és emlékezőknek életre bátorító Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!