photo-2016-09-22-16-37-25

 • Szombaton kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Tiszavári Izabella, volt felnőttkonfirmandusunk és Bencze Gergő nábrádi testvéreink. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük Nyírcsaholyban: – Varga Gergőt, Varga Péter és Pető Erzsébet második gyermekét a nyírcsaholyi Szabadság útról. Keresztszülei: Bene Károly és Kerezsi Anna. Isten oltalmazza gyülekezetük legifjabb tagjának és családtagjainak életét!
 • Szeptember 13-án kereszteltük meg a torony állványzatának csúcsán, a toronygomb mellett Hegyi Ádám István nyíradonyi testvérünket, a templomfelújítás egyik bádogos szakmunkását, aki saját elhatározásából vállalta, hogy hitét azon a helyen erősíti meg kereszteléssel és felnőtt konfirmációval, ahol másfél hónapon keresztül nagy lelkesedéssel dolgozott. Isten áldja meg döntését, valamint őt, és családja életét! A keresztség és konfirmációi tanúi voltak Kujbus Mihály bádogosmester és Görbe László bádogos szakmunkás.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Kedd délelőtt 9-től lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-tól kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Mához egy hétre, október 2-án, a Kálvin iskola 8. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége az Évfolyamok Vasárnapja keretében.
 • Szintén mához egy hétre szavazatunkkal arról fogunk dönteni, hogy elfogadjuk-e az Európai Unió szándékát nem magyar állampolgárok hazánkba való betelepítésével kapcsolatban, vagy önálló nemzeti érdekünket, illetve gyermekeink és unokáink jövőjét tartjuk inkább szem előtt. A népszavazáson való részvételt tartsuk állampolgári kötelességünknek.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 21-23-ig, péntek reggeltől vasárnap estig. A kirándulás során Kolozsvár és környéke nevezetességeit, a történelmi múlt kiváló emlékhelyeit tekintjük meg. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán, illetve gyülekezetünk honlapján olvashatjuk. A részvételi díj felnőtteknek 16.000,- Ft, 7 év alatti gyermekeknek 8.000,- Ft, amely tartalmazza az utazás, szállás, reggelik, vacsorák és a vasárnapi közös ebéd költségeit. Jelentkezni név, lakcím, és telefonszám megadásával, valamint a részvételi díj felének befizetésével a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet munkanapokon 8-16 óráig. A kirándulásra felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit szeretettel hívunk!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

 

Eltemettük:

 • Nagy Lászlót 50 évesen a Csokonai utcából,
 • Somogyi Gyulát 67 évesen a Kalmár utcából,
 • Nemes József, korábban mátészalkai lakost 74 évesen Bp. Ferenc körútról,
 • Kovács Józsefet 73 évesen a Petőfi utcából.

Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!