img_0180

 • Szombat délelőtt egyházmegyei kórustalálkozó volt Tiszabecsen, ahol a mátészalkai gyülekezeteket a Református Énekkar képviselte. A gyülekezet nevében köszönjük szolgálatukat.
 • Ma van a népszavazás napja. Szavazatunkkal arról fogunk dönteni, hogy elfogadjuk-e az Európai Unió szándékát nem magyar állampolgárok hazánkba való betelepítésével kapcsolatban, vagy önálló nemzeti érdekünket, illetve gyermekeink és unokáink jövőjét tartjuk inkább szem előtt. A népszavazáson való részvételt tartsuk keresztyén kötelességünknek.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Hétfőn délután fél 2-től a Kálvin iskola szervezésében kerül megrendezésre a Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Református Általános Iskolák IV. Zsoltáréneklő-, és Műveltségi Versenye. Minden érdeklődőt szeretettel várnak az újtelepi Égigérő Közösségi Házba.
 • Hétfőn délután fél 5-től pedagógus bibliaóra lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel várjuk az intézmény dolgozóit.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-tól kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 21-23-ig, péntek reggeltől vasárnap estig. A kirándulás során Kolozsvár és környéke nevezetességeit, a történelmi múlt kiváló emlékhelyeit tekintjük meg. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán, illetve gyülekezetünk honlapján olvashatjuk. A részvételi díj felnőtteknek 16.000,- Ft, 7 év alatti gyermekeknek 8.000,- Ft, amely tartalmazza az utazás, szállás, reggelik, vacsorák és a vasárnapi közös ebéd költségeit. Jelentkezni név, lakcím, és telefonszám megadásával, valamint a részvételi díj felének befizetésével a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet munkanapokon 8-16 óráig. A kirándulásra felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit szeretettel hívunk!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Gyülekezetünkben egyéni-, pár- és család-lelkigondozásra folyamatosan lehetőség van előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

 

Az Évfolyamok Vasárnapja keretében szeretettel köszöntjük a gyülekezetben a Kálvin iskola 8. évfolyamának tanulóit, az osztályfőnököket, Vadász Sándor és Matyi Tamásné pedagógusokat, valamint a kedves szülőket és családtagokat és az iskola dolgozóit.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!