img_0303

 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-tól kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 21-23-ig, péntek reggeltől vasárnap estig. A kirándulás során Kolozsvár és környéke nevezetességeit, a történelmi múlt kiváló emlékhelyeit tekintjük meg. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán, illetve gyülekezetünk honlapján olvashatjuk. A részvételi díj felnőtteknek 16.000,- Ft, 7 év alatti gyermekeknek 8.000,- Ft, amely tartalmazza az utazás, szállás, reggelik, vacsorák és a vasárnapi közös ebéd költségeit. Jelentkezni név, lakcím, és telefonszám megadásával, valamint a részvételi díj felének befizetésével a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet munkanapokon 8-16 óráig. A kirándulásra felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit szeretettel hívunk!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9:25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Gyülekezetünkben egyéni-, pár- és család-lelkigondozásra folyamatosan lehetőség van előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Horváth Andreát 38 éves korában. Az elhunytban Horváth Ilona presbiterünk az unokahúgát gyászolja.

Elhunyt:

 • Kovács Béla Istvánné Mester Gizella Irén, a főtéri dohánybolt, és a korábbi fagyizó dolgozója 61 évesen Vasvári Pál utcából. Temetése hétfőn 1 órakor lesz.
 • Horváth Zoltán Istvánné Fogarassy Márta Sára nyugalmazott magyar-orosz szakos tanárnő, a volt Rákóczi iskola megbecsült pedagógusa 82 éves korában. Búcsúztatása pénteken 12 órakor lesz Mátészalkán. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!