• Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Kócsi Áront, Kócsi Zsolt és Fekete Elvira gyermekét a Rákóczi utcából. Keresztszülei: Horváth László, Kócsi Éva, Rácz Szabolcs és Gerics Piroska. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és családtagjainak életét!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Hétfőn este 6-tól nőszövetségi óra lesz a gyülekezeti teremben, amelyre minden nőtestvérünket szeretettel várjuk!
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-tól kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Háromnapos gyülekezeti kirándulást szervezünk Erdélybe október 21-23-ig, péntek reggeltől vasárnap estig. A kirándulás során Kolozsvár és környéke nevezetességeit, a történelmi múlt kiváló emlékhelyeit tekintjük meg. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán, illetve gyülekezetünk honlapján olvashatjuk. A részvételi díj felnőtteknek 16.000,- Ft, 7 év alatti gyermekeknek 8.000,- Ft, mely tartalmazza az utazás, szállás, reggelik, vacsorák és a vasárnapi közös ebéd költségeit. Jelentkezni lehet a Kossuth téri gazdasági hivatalban október 18. kedd délig. A kirándulásra felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit szeretettel hívunk!
 • Egyházmegyei evangélizáció lesz október 23-26-ig, vasárnaptól-szerdáig Kisarban és Cégénydányádon, esténként 6 órai kezdettel Sebestyén Győző, fóti református lelkész szolgálatával. Az alkalmakra mindenkit szeretettel várnak. A részleteket a kiadott hirdetésekben találjuk.
 • Reformáció emléknapi ünnepségünkre, amely egyben a templom külső felújításáért való hálaadás is, október 29-én, szombaton kerül sor. Vendégünk lesz Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke. Az ünnepség fél 5-kor Kálvin János szobránál kezdődik, és 6 órától a templomban folytatódik. A további részleteket a jövő vasárnap hirdetjük.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Gyülekezetünkben egyéni-, pár- és család-lelkigondozásra folyamatosan lehetőség van előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

 

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Kovács Béla Istvánné Mester Gizella Irént, a főtéri dohánybolt, és a korábbi fagyizó dolgozóját 61 évesen Vasvári Pál utcából.
 • Horváth Zoltán Istvánné Fogarassy Márta Sára nyugalmazott magyar-orosz szakos tanárnőt, a volt Rákóczi iskola megbecsült pedagógusát 82 éves korában az Alkotmány útról.
 • Szűcs Zoltánné Lakatos Editet 68 évesen a Vágóhíd utcából.  Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar népünk őriző pásztora!