reformacio_2016_0001

 • Ma délutáni barangoló programunk keretében a nagykárolyi Károlyi Kastélyt és Múzeumot látogatjuk meg egy gyülekezeti autóbuszkirándulás során. A kirándulásra szerda délutánig 60 fő jelentkezett. Az indulás ma délután 1 órakor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. Érvényes személyi igazolvány, vagy érvényes útlevél legyen mindenkinél!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Hétfőn este 5 órakor, tehát a megszokottól egy órával korábban nőszövetségi óra lesz a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel hívjuk a nőtestvéreket. A hétfő esti találkozó témája a generációközi találkozó és a világimanap.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével tartósélelmiszer gyűjtést szervezünk a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítése céljából. A gyűjtés részleteit a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. A szolgálat részleteiről honlapunkon is tájékozódhatnak az érdeklődők: refmateszalka.hu

Eltemettük:

 • Tódi Istvánné Bartha Ilonát, korábban Mátészalka, Alkotmány úti lakost, gyülekezetünknek egykor aktív tagját, 81 évesen a Fényeslitkei Református Idősek Otthonából.
 • Sarka Andrásné Sulyok Máriát 70 évesen a Csokonai utcából.

Elhunyt:

 • Illés Lászlóné Szakács Erzsébet 65 évesen a Dózsa György utról. Temetése hétfőn 1 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.

 

Az Évfolyamok Vasárnapján szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin iskola 7. évfolyamának tanulóit, Pótorné Jager Krisztina és Bodó Erzsébet osztályfőnököket, a kedves szülőket, családtagokat és az iskola dolgozóit! Isten áldja meg a tanulók szolgálatát!