_mg_9941

 • 62 fő részvételével a múlt vasárnap délutáni barangoló programunk keretében a nagykárolyi Károlyi Kastélyt és Múzeumot, valamint a magyar, barokkos díszítésű református templomot látogattuk meg egy gyülekezeti autóbuszkirándulás során. A református templom kertjében megkoszorúztuk Károli Gáspár bibliafordító szobrát.
 • A Johannita Segítő Szolgálattól kapott ruhaadományt az elmúlt héten a nőszövetség tagjai juttatták el a rászorulókhoz.
 • Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Ilyés Zsanett vásárosnaményi, és Boros Zsolt mátészalkai lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük Gál Anton Attilát, Kiss Gabriella és dr. Gál Attila első gyermekét Nyíregyházáról. Keresztszülei: Oroszváriné Gál Gabriella, Oroszvári István és Kiss Beatrix.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Szintén ma este 6 órától a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház színháztermében ’56 – „Egy nép kiáltott” címmel ünnepi táncjátékot adnak elő kiváló művész- és táncegyüttesek. Az előadásra szeretettel várják az érdeklődőket. A belépőjegy nyugdíjasoknak és diákoknak: 500.- Ft, a felnőtteknek 1.000.- Ft.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Pénteken délután 4 órától a gyülekezeti házban kerül sor a Nőszövetség által szervezett generációközi találkozóra, amelyre a konfirmandusokat, presbitereket, a Nőszövetség tagjait és minden kedves testvérünket szeretettel hívjuk. A találkozóra édes és sós sütemény, gyümölcs és üdítő felajánlásokat lehet hozni. Ezért fél 3-tól külön kátéórát nem tartunk, hanem a konfirmandusokat is 4 órára várjuk.
 • Bibliatörténeti kiállítás nyílt a Dienes Galériában, amely ingyenesen megtekinthető munkanapokon 9-15 óráig. A kiállítás november 24-ig tart.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével tartós élelmiszer gyűjtést szervezünk a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére. A gyűjtés részleteit a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget.

 

Becsei Miklós Becseiné Kató Anikó Kátai Tímea
lelkipásztor lelkipásztor lelkészi munkatárs