img_0921

 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • A Mátészalkai Ünnepvárás közös rendezvényére hívja a Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma este 6 órától. Advent első vasárnapján köszöntőt mond Torma Tamás Mátészalka Város alpolgármestere, imát mond Nagy György, a Kertvárosi gyülekezet lelkipásztora, ünnepi műsorral szolgálnak a Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola növendékei, és a Móricz Zsigmond Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola tanulói.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Mához egy hétre, december 4-én a Kálvin iskola 6. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége az Évfolyamok Vasárnapja keretében. Isten áldja meg felkészülésüket és szolgálatukat.
 • Gyülekezeti Mikulás-ünnepséget tartunk mához egy hétre, december 4-én, vasárnap, a délelőtti istentiszteletet követően 11 órától a gyülekezeti teremben. Kérjük azokat a szülőket, akik szeretnék, hogy gyermeküket megajándékozza a Mikulás, hogy a névvel ellátott csomagot december 4-én vasárnap, az istentisztelet előtt hozzák be a gyülekezeti terembe.
 • December 7-én, szerdán este 5-től, a bibliaóra keretében tartjuk meg a Kárpát-medencei imanapot, amelyen a Dunántúli Református Egyházkerület életével ismerkedhetünk meg. Imanapi rendezvényünk céladományát a szervezők kérésére kárpátaljai református testvéreink megsegítésére ajánljuk fel.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével tartós élelmiszer gyűjtést szervezünk a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére. A gyűjtés részleteit a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • A Magyar Református Szeretetszolgálat ismét meghirdette adománygyűjtő programját. Cipősdobozba helyezett, igényesen becsomagolt ajándékokkal hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát tehetjük szebbé határainkon innen és túl. Az elkészített dobozokra írjuk rá, hogy milyen korú és nemű gyermeknek szánjuk az ajándékot. A gyűjtőakció december közepéig tart. Az adományokat munkanapokon 8-16 óráig, valamint a vasárnapi istentiszteletek előtt és után a Lelkészi Hivatalban fogadjuk. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget.

 

Becsei Miklós Becseiné Kató Anikó Kátai Tímea
lelkipásztor lelkipásztor lelkészi munkatárs