• A nagytiszteletű Bartha Gyula esperes-lelkipásztor nyugdíjba vonulása által megüresedett csengeri lelkipásztori állásra a csengeri református egyházközség presbitériuma teljes egyhangúsággal hívta meg Tőkés Zoltán, 7 éve helyben szolgáló beosztott lelkipásztort. Tegnap délután ünnepi istentisztelet keretében iktatták be a megválasztott lelkészt. A gyermek-, és ifjúkorát városunkban töltő Dr. Tőkés Zoltánnak, és kedves családjának Isten gazdag áldását kívánjuk a csengeri gyülekezet szolgálatában!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Tóth Hanna Iringót, Tóth Zoltán és Fekete Katalin gyermekét az Alkotmány útról. Keresztszülei: Bánki Zoltán, Tóth Tímea és Tóth Csilla, – Zsoldos Áront, Zsoldos Tibor és Ligeti Angéla gyermekét az Alkotmány útról. Keresztszülei: Rozinka Timót, Zsoldos Ivett és Ligeti Boglárka.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5-től tart próbát az újtelepi Égigérő Közösségi Házban. Az Énekkar mához egy hétre, advent 4. vasárnapján szolgál templomunkban.
 • A Mátészalkai Ünnepvárás közös rendezvényére hívja a Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma este 6 órától. Advent harmadik vasárnapján köszöntőt mond Nagyháziné Szondi Erika, az Önkormányzat gazdasági és fejlesztési bizottságának elnöke, a gyertyát megáldja Papp Zoltán görög katolikus parochus, ünnepi műsorral szolgálnak a Képes Géza Általános Iskola tanulói, valamint a Zenebarátok Kórusa.
 • Hétfőn este 6 órától nőszövetségi gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel hívjuk nőtestvéreinket.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Szerda este 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Az Agapé Szolgálat évzáró alkalmára december 15-én, csütörtök délután 1 órától kerül sor.
 • Generációközi adventi délutánt tartunk péntek délután 4 órától, a konfirmációi órát követően. A találkozóra szeretettel várjuk a konfirmandusokat, a nőszövetségi tagokat, és gyülekezetünk érdeklődő tagjait, családjukkal együtt. Édes-sós sütemény és üdítő felajánlásokat szívesen elfogadunk!
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekeknek.
 • Hagyományainkhoz híven karácsonyi tartós élelmiszer gyűjtést szervezünk a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére. A gyűjtés december 16-án, pénteken 12 óráig tart.
 • A Magyar Református Szeretetszolgálat adománygyűjtő programja keretében cipősdobozba helyezett, igényesen becsomagolt ajándékokkal hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát tehetjük szebbé határainkon innen és túl. Az elkészített dobozokra írjuk rá, hogy milyen korú és nemű gyermeknek szánjuk az ajándékot. A gyűjtőakció december 16-án, pénteken 12 óráig tart. Az adományokat munkanapokon 8-16 óráig a Lelkészi Hivatalban fogadjuk. A részleteket a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget.

Eltemettük:

 • Lévai Mihályné Tóth Anna asszonytestvérünket, gyülekezetünk hűséges tagját, egykori presbiterét és harangozóját, 80 évesen a Dobó utcából.
 • Földes Béla Zoltán, korábban Zöldfa utcai lakost a csengeri Méliusz Református Idősek Otthonából 93 évesen.

Elhunyt:

 • Tokodi Judit, hosszantartó betegség után 50 évesen a Zöldfa utcából. Temetése kedden fél 11-kor lesz. Isten adjon a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.