• Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk házi gondozóinak szeretetvendégséggel egybekötött évzáró alkalmára csütörtök délután került sor.
 • Generációközi adventi délutánt tartottunk péntek délután 4 órától a gyülekezeti teremben, amelyen a Nőszövetség vendégül látta a konfirmandusokat és a részt vevő gyülekezeti tagokat. A hangulatos, szabadtéri baráti beszélgetések mellett közösségépítő játékok, csoportos alkotómunka segítették egymás jobb megismerését. A legkisebbek karácsonyfadíszek, apró ajándékok készítésével, és karácsonyi dalok éneklésével töltötték a délutánt. Köszönjük a közös alkotás és játék örömét, valamint a sütemény és üdítő felajánlásokat.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Horváth Áront, Horváth Áron és Szalai Ivett gyermekét a Viola utcából. Keresztszülei: Farkas Tamás, Horváth Andrea, Szalai István és Ádám Kitti Valéria.
 • Ma délután fél 5-től a Kossuth téri római katolikus templomban a Zenebarátok Kórusának karácsonyi hangversenyére kerül sor, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
 • A Mátészalkai Ünnepvárás közös rendezvényére hívja a Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma este 6 órától. Advent negyedik vasárnapján köszöntőt mond Kovács Sándor országgyűlési képviselő, a gyertyát megáldja Heidelsperger István római katolikus plébános, ünnepi műsorral szolgálnak a Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségű Általános Iskola tanulói.
 • December 20-án, kedd délután 4 órától városi szabadtéri karácsonyi ünnepségre hívja gyülekezetünk minden tagját Mátészalka Város Önkormányzata a színház előtti térre.
 • Szerda délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Karácsonyi nagyhetünk ünnep-előkészítő alkalmait szerdán, csütörtökön és pénteken este 5-től tartjuk a gyülekezeti teremben, amelyekre szeretettel hívjuk testvéreinket!
 • Szentesti istentiszteletünket szombat este 5 órától tartjuk a templomban.
 • Karácsony első napján a megszokott rend szerint délelőtt fél 9-kor és 10 órakor úrvacsorás hálaadó istentiszteletet Délután 3 órakor lesz istentisztelet. Ünnepzáró alkalmunkat hétfőn délelőtt 10 órakor tartjuk. Gyülekezetünk minden tagjának áldott ünnepi készülődést és boldog karácsonyt kívánunk!
 • Ünnepi istentiszteleteink rendjét a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Elkészült a Kossuth téri reformátusok 2017. évi falinaptára, amelyet a szentesti istentisztelet végén szeretnénk minden családnak ajándékba adni.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • A héten lezárult tartós élelmiszer gyűjtő akciónk. Az élelmiszercsomagokat a jövő héten juttatjuk el a rászoruló családokhoz.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget.
 • Közeledik az év vége, ezért szeretnénk kérni testvéreinket, hogy aki még nem fizette be évi egyházfenntartói járulékát, a következő napokban rendezze. Az elmúlt napokban körlevelet is küldtünk azoknak, akiknek a nyilvántartásunk szerint elmaradása van. Kérjük, hogy akik már befizették, azok a levelet tekintsék tárgytalannak.

Eltemettük:

 • Tokodi Juditot hosszantartó betegség után 50 évesen a Zöldfa utcából.
 • Kósa Margitot, a mátészalkai gyülekezet egykori hűséges munkatársát 90 évesen a Ráckerti Idősek Otthonából.

Elhunyt:

 • Balogh Pál 84 évesen a Széchenyi utcából. Temetése szerdán déli 12 órakor lesz. Isten adjon a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

Advent 4. vasárnapján szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Mátészalkai Református Énekkart. Fogadjuk szeretettel ünnepi szolgálatukat.