• Hétfőn délelőtt fél 9-től lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Január 31-én, kedden gyülekezeti autóbusz-kirándulást szervezünk Debrecenbe, a Magyar Református Egyház 500. jubileumi emlékévének nyitórendezvényére, amelyre minden érdeklődőt szeretettel hívunk. Az indulás 9 órakor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. Az útiköltség személyenként 2.000.- Ft. Ebédről mindenki magának gondoskodik. Tervezett hazaindulás: délután 4 órakor. Jelentkezni személyesen, vagy telefonon, névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri református gyülekezet gazdagsági hivatalában lehet ma délig.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Felnőtt konfirmációi képzés indul ismét gyülekezetünk közösségében. Szeretettel várjuk mindazok jelentkezését, akik református hitünkről mélyebb ismereteket kívánnak szerezni, és a felkészülés végén szeretnének hitvallást tenni, hogy gyülekezetünk úrvacsorázó közösségében is részt vehessenek. Az első alkalom február 1-jén, szerdán este 6-tól lesz a gyülekezeti teremben.
 • Februártól megváltozott időpontban, csütörtök délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Péntek délután fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • A Kálvin iskola 2017. évi, gyermekek rajzaival illusztrált asztali naptára az iratterjesztésben és a gyülekezet gazdasági irodájában 1000.- Ft-ért megvásárolható. Megvételével az olaszországi buszbaleset áldozatainak családjait támogatjuk.
 • A 2017. évi Bibliaolvasó Kalauz, Kálvin Kalendárium és különböző méretű naptárak Füle Lajos verseivel, folyamatosan kaphatók a templomi iratterjesztésben az istentisztelet után.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Szerencsi Sándorné Pusztai Gizellát 93 évesen a Budai Nagy Antal utcából,
 • Kónya Istvánné Kovács Ildikót 83 évesen a Nagykárolyi útról.

Emlékharang szól:

 • ma délelőtt, az istentisztelet után, néhai Kovács János halálának 17. és néhai Kovács Jánosné Lengyel Erzsébet halálának 7. évfordulója alkalmából. Elveszített szüleire Isten iránti hálával emlékezik lányuk és az unokák. Isten adjon a gyászolóknak és az emlékezőknek Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.