• A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től újra megkezdi énekkari próbáit az újtelepi Égigérő Közösségi Házban.
 • Január 31-én gyülekezetünk és iskolának kiránduló csoportja közösen vett részt a Magyar Református Egyház 500. jubileumi emlékévének nyitórendezvényén Debrecenben. A Kálvin iskola diákjai a tanítási óra keretében bekapcsolódtak az országos bibliaolvasó programba, amely a délutáni ünnepi istentiszteleten ért véget a Debreceni Nagytemplomban.
 • Hétfői pedagógus bibliaóránkat reggel fél 9-től tartjuk a Kálvin iskolában, a félévi tantestületi értekezlet előtt. A közös elcsendesedésre szeretettel várjuk az intézmény dolgozóit.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát az Agapé irodában.
 • Szintén szerda délután 5-től a gyülekezet Gazdasági és Missziói Bizottsága ülésezik. A gyűlés témája az intézményi és gyülekezeti költségvetések, valamint a 2017. évi missziói munkaterv tárgyalása.
 • Felnőtt konfirmációi képzés indult ismét gyülekezetünk közösségében. Szeretettel várjuk mindazok jelentkezését, akik református hitünkről mélyebb ismereteket kívánnak szerezni, és a felkészülés végén szeretnének hitvallást tenni, hogy gyülekezetünk úrvacsorázó közösségében is részt vehessenek. A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként este 6-tól vannak a gyülekezeti teremben.
 • Februártól megváltozott időpontban, csütörtök délelőtt 10-től tartjuk az Életadó Kört a kismamáknak és kisgyermekes anyukáknak a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök délután 5 órától presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel hívjuk a presbitérium tagjait és az intézmények képviselőit. A meghívókat az istentisztelet végén osztjuk szét.
 • Péntek délután fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Mához egy hétre, az Évfolyamok Vasárnapja program keretében a Kálvin iskola 4. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • A suliváró foglalkozások első alkalma február 25-én, szombaton 9 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. Beszéljünk másoknak is erről a lehetőségről.
 • A Kálvin iskola 2017. évi, gyermekek rajzaival illusztrált asztali naptára az iratterjesztésben és a gyülekezet gazdasági irodájában 1000.- Ft-ért megvásárolható. Megvételével az olaszországi buszbaleset áldozatainak családjait támogatjuk.
 • A 2017. évi Bibliaolvasó Kalauz, Kálvin Kalendárium és különböző méretű naptárak Füle Lajos verseivel, folyamatosan kaphatók a templomi iratterjesztésben az istentisztelet után.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Antal Jánost, korábban győrteleki lakost 90 évesen a Dózsa György útról,
 • Váradi Zsigmondné Nemes Ibolyát 83 évesen a Széchenyi utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.