• Megtartotta évkezdő gyűlését az egyházközség Presbitériuma. Az egyházfenntartói járulék összegét felnőtt és önálló jövedelemmel rendelkező egyháztagonként 5000.-Ft-ban állapította meg a Presbitérium. A presbiteri határozat február 10-től érvényes, így akik erre az évre az elmúlt évi összeget fizették be, azoknak nem kell pótlólag rendezniük. Arról is döntött a Presbitérium, hogy halálesetkor több évi fizetéselmaradás esetén, a korábbi 5 év helyett 4 évet kell visszamenőleg fizetni.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi imaházban.
 • A Reformáció 500. és a Tiszántúli Egyházkerület fennállásának 450. évfordulóján vándorútra indult az Egyházkerület díszkötéses Bibliája, amely a jubileumi évben bejárja az Egyházkerület minden gyülekezetét. Az utazó Biblia fogadása ünnepi istentisztelet keretében történik, amelyre kedd délután 5 órakor kerül sor templomunkban. Erre az alkalomra mindenkit szeretettel hívunk és várunk.
 • Szerda délután 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Felnőtt konfirmációi felkészítést tartunk szerdánként este 6-tól a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Péntek délután fél 3-tól lesz a kátéóra.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • A suliváró foglalkozások első alkalma február 25-én, szombaton 9 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. Beszéljünk másoknak is erről a lehetőségről.
 • Böjti evangélizációs nagyhetünket február 28-március 2-ig tartjuk vendég igehirdetők szolgálatával. Az alkalmak délutánonként 5 órakor kezdődnek a templomban.
 • Ökumenikus Világimanapi rendezvényünket a város történelmi egyházaival közösen tartjuk március 3-án, pénteken délután 5 órakor a baptista imaházban. Az igehirdetés szolgálatát Becseiné Kató Anikó lelkésznő végzi. Az alkalomra mindenkit szeretettel hívunk.
 • Mához két hétre, március 5-én, böjtfő vasárnapján az Úr szent asztalát megterítjük, és úrvacsorai közösségre hívjuk testvéreinket.
 • A Kálvin iskola 2017. évi, gyermekek rajzaival illusztrált asztali naptára az iratterjesztésben és a gyülekezet gazdasági irodájában 1.000 Ft-ért megvásárolható.
 • Megjelent dr. Szűcs József nyugalmazott lelkipásztor könyve Hol vannak már a mestergerendák? címmel. A könyv az iratterjesztésben 1.200 Ft-ért megvásárolható.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Dobos Sándorné Kertai Máriát 83 évesen a Szatmár utcából,
 • Fehér Kálmánt 79 évesen az Északi körútról,
 • Czine Istvánné Kiss Ilonát 80 évesen a Fellegvár utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.