• Mai istentiszteletünkön kereszteltük Győrfy Pétert a Széchenyi utcából. Isten áldja meg gyülekezetünk új tagjának az életét!
 • Ma délután fél 3-tól a Biblia Szövetség csendes délutánján Ősz András rétközberencsi lelkipásztor szolgál.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • A szerda délután 5 órától tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Péntek délután fél 3-tól a kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Tavaszköszöntő családi délutánt tartunk április 1-jén szombaton 15 órától a parókiaudvaron, kézműves foglalkozással, a húsvéti ünnepkörre készítő szabadtéri áhítattal és szalonnasütéssel. A szalonnasütéshez a hozzávalókat mindenki magának biztosítja. Sütemény- és üdítőfelajánlásokat elfogadunk!
 • Április 21-én, pénteken 19 órától a Kálvin iskola jótékonysági bált szervez, amelynek célja az iskolai tornapálya létrehozása.
 • Családias hangulatú, kifejezetten szórakoztató, szabadtéri jótékonysági koncertet szervezünk a Talán Teátrum művészeinek fellépésével május 21-én, vasárnap 18 órától a parókiakertben. A koncert előtt és után, valamint szünetében jótékonysági vásárt rendezünk, amelyen saját készítésű édes-sós süteményeket, kézműves termékeket (lakásdekoráció, használati tárgyak, ékszerek, stb.), továbbá gyümölcsöt és üdítőt fogunk árusítani. A teljes bevételt a templombelső felújítására fordítjuk. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint járuljon hozzá a jótékonysági vásárhoz.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk a március 13-án indult közfoglalkoztatási program keretében egy fő szakképzett épületkarbantartót keres. Az állás felől érdeklődni a lelkészeknél lehet.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Vásárhelyi Józsefet 75 évesen az Alkotmány útról.
 • Földvári Imrét 93 évesen Hodászról, aki a kántorjánosi református gyülekezetnek 62 évig volt hűséges kántora.

Elhunyt:

 • Kovács Józsefné Balogh Erzsébet fábiánházi, korábban Mátészalka, Alkotmány úti lakos 82 évesen. Temetéséről a jövő héten történik intézkedés. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.