• Péntek este 7 órától a St. Jonathan Rendezvényházban tartottuk a Kálvin János Református Általános Iskola első jótékonysági bálját. Köszönjük a szervezőknek, különösen az iskola dolgozóinak áldozatos munkáját, a résztvevők támogatását, a tombolafelajánlásokat, és az iskolai sportpálya építésére szánt adományokat!
 • Szombat délelőtt a matolcsi templomban került megrendezésre a Szatmári Református Egyházmegye gyülekezeteinek kórustalálkozója, amelyen a mátészalkai református gyülekezeteket a Református Énekkar képviselte színvonalas szolgálatával.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Hétfőn délelőtt 9-től lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Pénteken délután 4 órától konfirmandus kerti partit rendezünk a parókiaudvaron, amelyre minden konfirmált fiatalt szeretettel hívunk. A szalonnasütéshez a hozzávalókat mindenki magának biztosítja. Sütemény-, és üdítőfelajánlásokat szívesen fogadunk. A találkozót csak kedvező időjárás esetén tartjuk meg.
 • Szombat délelőtt 10 órától a Biblia Szövetség csendesnapot tart az északi templomban, amelyre mindenkit szeretettel várnak. Az előadások közös témája a reformáció 500. évfordulója alkalmából: Miért Egyedül Krisztus?
 • Május 20-án, szombaton a Magyar Református Egység Napja alkalmából egésznapos gyülekezeti autóbusz kirándulást szervezünk Nagyváradra. A kirándulás részleteit később hirdetjük.
 • Családias hangulatú, kifejezetten szórakoztató, szabadtéri jótékonysági koncertet szervezünk a Talán Teátrum művészeinek fellépésével május 21-én, vasárnap 18 órától a parókiakertben. A koncert előtt és után, valamint szünetében jótékonysági vásárt rendezünk, amelyen saját készítésű édes-sós süteményeket, kézműves termékeket (lakásdekoráció, használati tárgyak, ékszerek, stb.), továbbá gyümölcsöt és üdítőt fogunk árusítani. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint járuljon hozzá a jótékonysági vásárhoz. A jótékonysági vásárra szánt felajánlásokat a gazdasági hivatalba kérjük névvel együtt bejelenteni. A jótékonysági koncertre belépőjegyek 2 ezer Ft-os áron kaphatók a gazdasági hivatalban. A koncert és vásár teljes bevételét a templomfelújításra fordítjuk. Aki nem tud részt venni a jótékonysági koncerten, de szeretné támogatni a templomfelújítást, az támogató-, illetve téglajegyet is vásárolhat.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

 • Szunyog Jánost 66 évesen a Csokonai utcából,
 • Kokas Elemérné Opre Erzsébetet 70 évesen a Dózsa György útról.

Elhunyt:

 • Oláh Miklós 78 évesen az Ifjúság térről. Temetése csütörtökön 1 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.