• A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Szerda este 6-tól presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben. A meghívókat az istentisztelet végén osztjuk szét.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • A nagyváradi gyülekezeti kirándulást a jótékonysági koncert előkészületei miatt egy későbbi időpontra halasztjuk. Elnézést kérünk azoktól, akik már jelentkeztek.
 • Családias hangulatú, kifejezetten szórakoztató, szabadtéri jótékonysági koncertet szervezünk a Talán Teátrum művészeinek fellépésével május 21-én, vasárnap 18 órától a parókiakertben. A koncert előtt és után, valamint szünetében jótékonysági vásárt rendezünk, amelyen saját készítésű édes-sós süteményeket, kézműves termékeket (lakásdekoráció, használati tárgyak, ékszerek, stb.),  továbbá gyümölcsöt és üdítőt fogunk árusítani. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint járuljon hozzá a jótékonysági vásárhoz. A jótékonysági vásárra szánt felajánlásokat a gazdasági hivatalban kérjük névvel együtt bejelenteni. A jótékonysági koncertre belépőjegyek 2000.- Ft-os áron kaphatók a gazdasági hivatalban. A koncert és vásár teljes bevételét a templomfelújításra fordítjuk. Támogató-, illetve téglajegy is vásárolható.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Céladakozást hirdetünk egy négyéves kisfiú megsegítésére, akinek az elmúlt héten életmentő szívműtéte volt Budapesten. Édesanyja gyülekezetünknek évek óta hűséges munkatársa, jelenleg pénztárosa, aki kiskorú gyermekeit egyedül neveli, és a műtét, valamint a kezelés költségeihez nagy szüksége van a segítségre. Így helyezzük el adományunkat a bejáratoknál kihelyezett célperselyekbe. Akinek erre most nincs lehetősége, felajánlását a jövő héten kedden és szerdán a gyülekezet gazdasági hivatalában is befizetheti.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

 • Oláh Miklóst 78 évesen az Ifjúság térről,
 • Kátai Vince Péterné Katona Irént 81 évesen a Csokonai közből,
 • Szabó Jánost 67 évesen a Szamos utcából.

Elhunyt:

 • Nyéki Sándor 73 évesen a Munkácsi közből. Temetése kedden 11 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.