• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Simon Bálint és Balogh Katalin mátészalkai lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük:Kui Tamást, Kui Zoltán és Vargyasi Szabina gyermekét Nyírmeggyesről. Keresztszülei: Nagy Gábor, Kui Éva, Szőcs János, Hella Szende, Olasz Csaba, Szondi Vivien és Kovács Gabriella; – Molnár Lucát, Molnár Szilárd és Szentmihályi Gréta gyermekét a Kórház utcából. Keresztszülei: Táth Lajos és Selmeczi Andrea. Isten áldja meg a gyülekezet legifjabb tagjainak és családtagjaiknak az életét!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Hétfőn délután fél 5-kor pedagógus bibliaóra lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel várjuk az intézmény dolgozóit.
 • Nőszövetségi óra lesz hétfőn este 6-kor a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel hívjuk a nőtestvéreket.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Családias hangulatú, kifejezetten szórakoztató, szabadtéri jótékonysági koncertet szervezünk a Talán Teátrum művészeinek fellépésével május 21-én, vasárnap 18 órától a parókiakertben. A koncert előtt és után, valamint szünetében jótékonysági vásárt rendezünk, amelyen saját készítésű édes-sós süteményeket, kézműves termékeket (lakásdekoráció, használati tárgyak, ékszerek, stb.), továbbá gyümölcsöt és üdítőt fogunk árusítani. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint járuljon hozzá a jótékonysági vásárhoz. A jótékonysági vásárra szánt felajánlásokat a gazdasági hivatalban kérjük névvel együtt bejelenteni. A jótékonysági koncertre belépőjegyek 2000.- Ft-os áron kaphatók a gazdasági hivatalban. A koncert és vásár teljes bevételét a templomfelújításra fordítjuk. Támogató-, illetve téglajegy is vásárolható.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Céladakozást hirdettünk egy négyéves kisfiú megsegítésére, akinek az elmúlt héten életmentő szívműtéte volt Budapesten. Édesanyja gyülekezetünknek évek óta hűséges munkatársa, jelenleg pénztárosa, aki kiskorú gyermekeit egyedül neveli, és a műtét, valamint a kezelés költségeihez nagy szüksége van a segítségre. Így helyezzük el adományunkat a bejáratoknál kihelyezett célperselyekbe. Presbiteri döntés alapján a célperselyeket még a jövő vasárnap is megtaláljuk. Akinek erre most nincs lehetősége, felajánlását a gyülekezet gazdasági hivatalában is befizetheti.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

 • Nyéki Sándort 73 évesen a Munkácsi közből,
 • Juhász Jánosné Varga Irént 87 évesen Nyírcsaholy, Kossuth utcából.

Elhunyt:

 • Budai Károlyné Murguly Margit 67 évesen a Puskin utcából. Sírtól történő búcsúztatása csütörtökön fél 3-kor lesz.  Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

Anyák Napján szeretettel köszöntjük az édesanyákat és szeretetben munkálkodó életükre Isten áldását kérjük. Az édesanyák köszöntésére hallgassuk meg a gyermek-istentiszteleti közösség gyermekeinek ünnepi szolgálatát.