• Mai istentiszteletünkön kereszteltük:Demeter Milánt, Demeter István Gábor és Kovács Ildikó gyermekét a Kossuth utcából. Keresztszülei: Kovács István és Szögyényi Gabriella. – Lakatos Mátét, Lakatos István és Rádi Beáta gyermekét Nyíregyházáról. Keresztszülei: Székely György és Rádi Petra. Isten áldja meg a gyülekezet legifjabb tagjainak és családtagjaiknak az életét!
 • A majtisi gyülekezetben ma délután 3 órakor ünnepi istentisztelet keretében iktatja be lelkészi tisztébe Szabó Béla megválasztott lelkipásztort Szalay Kont esperes. Az igehirdetés szolgálatát Dr. Fekete Károly püspök végzi. A lelkipásztor és családja, valamint a gyülekezet életére Isten áldását kérjük!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5-től tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Családias hangulatú, kifejezetten szórakoztató, szabadtéri jótékonysági koncertet szervezünk a Talán Teátrum művészeinek fellépésével május 21-én, vagyis a jövő vasárnap 18 órától a parókiakertben. A koncert előtt és után, valamint szünetében jótékonysági vásárt rendezünk, amelyen saját készítésű édes-sós süteményeket, kézműves termékeket (lakásdekoráció, használati tárgyak, ékszerek, stb.), továbbá gyümölcsöt és üdítőt fogunk árusítani. Szeretettel kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint járuljon hozzá a jótékonysági vásárhoz. A jótékonysági vásárra szánt felajánlásokat a gazdasági hivatalban kérjük névvel együtt bejelenteni. A jótékonysági koncertre belépőjegyek 2000.- Ft-os áron kaphatók a gazdasági hivatalban. A koncert és vásár teljes bevételét a templomfelújításra fordítjuk. Támogató-, illetve téglajegy is vásárolható. Vasárnap délután 4 órától férfitestvérek segítségét kérjük a pakoláshoz.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Céladakozást hirdettünk egy négyéves kisfiú megsegítésére, akinek életmentő szívműtéte volt Budapesten. Édesanyja gyülekezetünknek évek óta hűséges munkatársa, jelenleg pénztárosa, aki kiskorú gyermekeit egyedül neveli, és a műtét, valamint a kezelés költségeihez nagy szüksége van a segítségre. Így helyezzük el adományunkat a bejáratoknál kihelyezett célperselyekbe. Akinek erre most nincs lehetősége, felajánlását a gyülekezet gazdasági hivatalában is befizetheti.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

 • Budai Károlyné Murguly Margitot 67 évesen a Puskin utcából.

Emlékharang fog szólni:

 • ma délelőtt 11 órakor, néhai Gaál Miklós szatmári esperes és mátészalkai lelkipásztor felesége, Margittay Margit tanítónő születésének századik évfordulója alkalmából. 1968-ban, 51 éves korban elhunyt szerettükre hálás szívvel emlékeznek gyermekei és unokái családjaikkal együtt, valamint a mátészalkai református gyülekezet. Isten adjon a gyászolóknak és az emlékezőknek Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.