• Szabadtéri jótékonysági koncertet szerveztünk a múlt vasárnap délután 18 órától a parókiakertben. A koncert és vásár tiszta bevétele 350.000 Ft.- volt, amelyet a templombelső felújítására fordítunk. Köszönjük a Talán Teátrum művészeinek színvonalas műsorát, és mindazok szolgálatát, akik a program szervezésben részt vettek, illetve belépő- és támogatójegyek vásárlásával hozzájárultak a rendezvény sikeréhez.
 • A tegnapi napon a Megyei Pulyabál keretében megrendezett nyíregyházi néptáncversenyen a Kálvin iskola 3. és 4. évfolyamából szerveződött vegyes tánccsoport ezüstminősítést kapott. A kísérőjük és felkészítőjük volt Tóthné Szomjú Anita, a Mátészalkai Művészeti Iskola táncpedagógusa. A szép eredményhez szívből gratulálunk!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Zohn Zoé Ildikót, Varró Csenge és Zohn Sándor gyermekét Budapestről. Keresztszülei: Zohn Renáta és Tölgyes Imre, – Osváth Tamást, Szép Renáta és Osváth Tamás gyermekét a Szokolay útról. Keresztszülei: Kozma Edina, Kapitány Bálint, Angyal Fatime és Szép Géza. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és családtagjaiknak az életét!
 • A jótékonysági vásár megmaradt tárgyaiból még lehet vásárolni az istentiszteletek előtt és után a cinteremben. Akik nem tudtak részt venni a jótékonysági koncerten, így is hozzájárulhatnak a templom felújításához. A vásári asztalt még a jövő vasárnap is megtaláljuk a templom előterében.
 • A Városi Gyermeknap ma délutáni rendezvényeire szeretettel hívják az érdeklődőket. A részletes programot a kiadott hirdetések hátoldalán találjuk.
 • Hétfőn délelőtt 9-től lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Pünkösdi ünnep-előkészítő istentiszteleteinket szerdán, csütörtökön és pénteken 18.00 órától tartjuk a templomban.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terembe.
 • Pünkösdi ünnepi istentiszteleteinket a megszokott módon tartjuk. Vasárnap délelőtt fél 9-től és 10-től úrvacsorás hálaadó istentisztelet, 3-tól délutáni istentisztelet lesz, ünnepzáró alkalmunkra pünkösdhétfőn 10-től kerül sor.
 • Nyírcsaholyban ünnep-előkészítő istentiszteletet pénteken 5-től, úrvacsorás ünnepi istentiszteletet pünkösdhétfőn 9-től tartunk.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

Pintye Miklóst 62 évesen az Alkotmány útról. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.