• Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – András Szabolcsot, András Szabolcs és Helmeczi Krisztina második gyermekét a Móricz Zsigmond utcából. Keresztszülei: András Szilárd és Bánhalmi Eszter, – Kopócs Júlia Klárát, Kopócs Zoltán és Szabad Klára első gyermekét Nyíregyházáról. Keresztszülei: Kopócs Márton és Szabad Boglárka. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és szeretteiknek az életét!
  • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
  • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a parókiaudvar játszóterére.
  • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
  • A felnőtt istentisztelettel egy időben a nyár folyamán minden korosztályhoz tartozó gyermek számára gyermekmegőrzőt biztosítunk a gyülekezeti teremben, jó idő esetén a parókiaudvaron.
  • Sokak kérésére ŐSSZEL ISMÉT ERDÉLYBE KIRÁNDULUNK!!! Az utazásra szeptember 21-24-ig, (csütörtök reggeltől vasárnap estig) kerül sor. A tervezett útvonal: MÁTÉSZALKA – NAGYBÁNYA – DÉS – SZÁSZRÉGEN – MAROSVÉCS – GYERGYÓDITRÓ – GYERGYÓSZTENTMIKLÓS – GYILKOS-TÓ – BÉKÁS-SZOROS – CSÍKSZEREDA – SZENT ANNA-TÓ (a fotón látható) – TUSDNÁDFÜRDŐ – SZENTEGYHÁZA – MADARASI HARGITA- SZÉKELYUDVARHELY – FARKASLAKA – KOROND – PARAJD – SZOVÁTA – MÁTÉSZALKA. A kirándulás részvételi díja: 35.000 Ft.- amely az utazás, félpanziós szállás (bőséges reggelivel és vacsorával) költségeit tartalmazza. Jelentkezni 20 000.- Ft részvételi díj előleg befizetésével lehet a gyülekezet gazdasági hivatalában munkanapokon 8-16-ig, illetve a vasárnapi istentiszteletek után. A hivatal telefonszáma: +36 44 311 022. Mindenkit szeretettel várunk!
  • A Tiszántúli Református Egyházkerület Püspöki Hivatalától még nem kaptuk meg a templomfelújításra a Magyar Kormánytól pályázati úton nyert 120 millió Ft-os támogatást, ezért nem kezdődhetett el a templom felújítása. Köszönjük a gyülekezet tagjainak megértését.
  • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
  • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
  • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Az elmúlt héten eltemettük:

  • Szabó Istvánné Nagy Ilonát 63 évesen a Szokolay útról. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.