• Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Szabó Marcellt, Szabó János és Budai Szabina második gyermekét az Ipari útról. Keresztszülei: Szabó Zoltán és Tar Anita. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Kedd délelőtt 9 órától lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Szerda délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a parókiaudvar játszóterére.
 • Szintén csütörtökön este 6 órától presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyre minden presbiter testvérünket szeretettel hívunk. A gyűlés egyik napirendje a presbiterválasztás előkészítése lesz, ezért minden presbiter testvérünk részvételére számítunk. A meghívókat az istentisztelet végén osztjuk szét. Kérjük a jelenlévő presbiterek segítségét, hogy a meghívókat juttassák el távol lévő társaiknak.
 • A Kálvin iskola tanévnyitó ünnepi istentiszteletét szeptember 1-jén, pénteken 9 órakor tartjuk a templomban.
 • A Mátészalkai Református Énekkar szeptember 3-án, vagyis jövő vasárnap délután 5 órától ismét megkezdi énekkari próbáit az újtelepi közösségi házban. Szeretettel várják az énekkar tagjait és mindazokat, akik szívesen bekapcsolódnának ebbe az Istent dicsőítő testvéri közösségbe.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Sokak kérésére ŐSSZEL ISMÉT ERDÉLYBE KIRÁNDULUNK!!! Az utazásra szeptember 21-24-ig, (csütörtök reggeltől vasárnap estig) kerül sor. A tervezett útvonal: MÁTÉSZALKA – NAGYBÁNYA – DÉS – SZÁSZRÉGEN – MAROSVÉCS – GYERGYÓDITRÓ – GYERGYÓSZTENTMIKLÓS – GYILKOS-TÓ – BÉKÁS-SZOROS – CSÍKSZEREDA – SZENT ANNA-TÓ (a fotón látható) – TUSDNÁDFÜRDŐ – SZENTEGYHÁZA – MADARASI HARGITA – SZÉKELYUDVARHELY – FARKASLAKA – KOROND – PARAJD – SZOVÁTA – MÁTÉSZALKA. A kirándulás részvételi díja: 35.000 Ft.- amely az utazás, félpanziós szállás (bőséges reggelivel és vacsorával) költségeit tartalmazza. Jelentkezni 20 000.- Ft részvételi díj előleg befizetésével lehet a gyülekezet gazdasági hivatalában munkanapokon 8-16-ig, illetve a vasárnapi istentiszteletek után. A hivatal telefonszáma: +36 44 311 022. Mindenkit szeretettel várunk! Még 5 szabad hely van az autóbuszon, ezért kérjük, hogy aki szeretne jönni, az elkövetkező napokban jelentkezzen.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!

Eltemettük:

 • László Miklóst 65 évesen a Szokolay utcából,

Bunkóczy Antalné Kovács Jolánt 67 évesen a Dobó utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.