• Pénteken délután 2 órától tartotta a Kálvin iskola Őszi Családi Napját az intézmény udvarán. A családi nap végén, délután 5 órától a Reformáció 500 országos programsorozathoz kapcsolódva zenés-fáklyás felvonulás volt.
 • Szintén pénteken délután 3-tól ünnepi műsor keretében jubileumi fát ültettek a Kálvin téren.
 • Ma délután az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulójának megünneplésére kerül sor városi ünnepség keretében. Az ünnepi megemlékezés 16.45-től Balázs Ferenc mátészalkai mártír szobránál kezdődik és 17 órától a színházteremben folytatódik.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 5 órától tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Kedd délután 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • A felnőtt konfirmációi óra szerda este 6-tól lesz a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Október 27-én pénteken kerül megrendezésre a Reformáció Emléknapja ünnepség, amely délután 16 órakor Kálvin szobránál kezdődik és 17-től a színházteremben folytatódik. A színházi programot Sebestyén Márta és Andrejszki Judit koncertje zárja.
 • Október 29-én, a vasárnapi istentisztelet után lesz a presbiterválasztás, amelynek helyszíne a Kossuth téri római katolikus templom. A választáson részt vehet minden teljes jogú egyháztag, aki a Kossuth téri református gyülekezetnek legalább egy éve tagja, és ezért szerepel a 2016. évi választói névjegyzékben. A névjegyzék megtekinthető a Gazdasági Hivatalban munkanapokon 8-16 óráig. Kérjük, hogy minden szavazásra jogosult testvérünk hozzon magával tollat.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • A régészeti ásatások miatt a Kossuth téri római katolikus templomban tartjuk istentiszteleti alkalmainkat! Továbbra is olyan férfitestvérek jelentkezését várjuk, akik önkéntes munkával hozzá tudnak járulni a kutatáshoz. Régészek irányítása és felügyelete mellett végzett földmunkáról van szó. Aki tud segíteni, kérjük, hogy névvel, telefonszámmal, és az általa felajánlható napok számával jelentkezzen a gyülekezet gazdasági hivatalában személyesen vagy telefonon (+36(44)311-022). A feltárási munkálatok várhatóan 2 hétig tartanak, és naponta 4-5 kisegítő munkaerőre van szükség. Köszönjük az eddigi segítséget, a kutatások szépen haladnak. A munkálatok kedden folytatódnak.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu

Eltemettük:

 • Kiss Józsefné Juhász Irént 83 évesen az Esze Tamás utcából,
 • Nauner Ferencné Porkoláb Ilonát 79 évesen a Munkácsy utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

A régészeti ásatások miatt a Kossuth téri római katolikus templomban tartjuk istentiszteleti alkalmainkat!