• Az elmúlt héten pénteken az Ádám Jenő Pedagóguskórus és a Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület a Reformáció 500. és a Református Egyház fennállásnak 450. évfordulója tiszteletére ÜNNEPI HANGVERSENYT rendezett a Szentpéteri Zsigmond Kulturális Központ és Színház Szalkai László termében.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5 órától tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Hétfőn este 5-kor nőszövetségi óra lesz a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel várjuk nőtestvéreinket.
 • Kedd este 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • A felnőtt konfirmációi óra szerda este 6-kor kezdődik a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken fél 3-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • A Tiszántúli Református Egyházkerület által november 18-ára, Nyíregyházára szervezett három egyházmegyés (Szatmár, Nyírség és Szabolcs-Bereg) KISTÉRSÉGI TALÁLKOZÓRA 33 fő jelentkezett. Az utazás autóbusszal történik. A busz a Profi parkolójából indul szombat reggel fél 8-kor. Kérjük az indulási idő pontos betartását!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!
 • A régészeti ásatások a napokban lezárulnak. A kiásott föld visszahordása miatt újabb segítségre van szükség, amelyre a korábbihoz hasonló módon várjuk a jelentkezést. Ez a helyreállító munka már elkezdődött és a jövő héten folytatódik.0
 • A munkálatok miatt továbbra is a Kossuth téri római katolikus templomban tartjuk istentiszteleti alkalmainkat!
 • Mivel néhány információ és meghívás csak a templomi hirdetések péntek déli lapzártája után érkezik el a Lelkészi Hivatalba, ezért az írásban kiadott anyag időnként hiányos lehet, de az internetes oldalakon, (honlapon, Facebookon) az elhangzott hirdetések teljes szövege olvasható.

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Lengyel Károly férfitestvérünket, néhai Lengyel Józsefnek, a mátészalkai gyülekezet sok éven át hűséges gondnokának fiát 79 évesen a Széchenyi utcából.

Elhunyt:

 • Hírharang fog szólni ma délelőtt 11 órakor az istentisztelet után, amely Tőkés Csaba Albert halálát hirdeti.  Férfitestvérünk életének 76. évében hunyt el a Szalkay László útról. Fájó szívvel gyászolják szerettei.  Temetése végakarata szerint Kolozsváron lesz, amelyről a jövő héten intézkedik a család.  Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

 • Az új presbiterválasztó közgyűlésünket ma délelőtt tartjuk az istentisztelet után. Kérjük, hogy a szavazásra jogosultak éljenek a szavazati jogukkal és támogassák a Presbitérium jelöltjeit.