• A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5 órától tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Kedd este 5-től lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • A felnőtt konfirmandusok szerda este 6-kor vizsgáznak a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök reggel 8-tól lesz az Agapé munkatársak rendszeres havi lelkigondozó és szakmai fejlesztő csoportfoglalkozása a gyülekezeti házban.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken fél 3-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • Mához egy hétre, advent első vasárnapján a felnőtt konfirmandusok őszi csoportja tesz fogadalmat az istentiszteleten. Isten áldja meg felkészülésüket!
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével a Magyar Református Szeretetszolgálattal együttműködve tartós élelmiszer gyűjtést szervezünk. A beérkezett adományok felét továbbítjuk az országos szervezet részére, a másik felét pedig a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére használjuk fel. A gyűjtés részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi rend helyreállításában nyújtott segítséget szeretnénk megköszönni a gyülekezeti munkatársaknak, valamint Záha Tiborné és Farkas Józsefné asszonytestvéreknek, Horváth Ilona, Balogh Ferenc és Bakti Zsolt presbitereknek, illetve az Önkormányzat által küldött közmunkásoknak.
 • A jövő évi Bibliaolvasó Kalauz és Képes Kálvin Kalendárium megvásárolható a templomi iratterjesztésben és a gazdasági hivatalban.
 • Közeledik az év vége. Kérjük, hogy aki még nem rendezte ez évi egyházfenntartói járulékát, az feltétlenül pótolja, hiszen a téli hónapok a gyülekezet számára is nehezebb fenntartási feladatokat jelentenek. A járulék befizethető a gazdasági hivatalban munkanapokon 8-16 óráig, illetve átutalással, vagy a bejáratoknál található és onnan elvihető sárga csekken.
 • A Reformáció 500 éves jubileuma alkalmából a Mátészalkai Művészetbarát Egyesület kiadásában és a helyi református gyülekezetek, valamint az Önkormányzat támogatásával megjelent A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv, amely Papp Arthur és Dr. Kincses Endre írásait egybeszerkesztve mutatja be gyülekezetünk közel négy évszázados történetét a kezdetektől a múlt század közepéig. Izgalmas és tanulságos olvasmány lehet számunkra, és nagyszerű ajándék szeretteinknek a közelgő ünnepek alkalmából. A könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!
 • Mivel néhány információ és meghívás csak a templomi hirdetések péntek déli lapzártája után érkezik el a Lelkészi Hivatalba, ezért az írásban kiadott anyag időnként hiányos lehet, de az internetes oldalakon, (honlapon, Facebookon) az elhangzott hirdetések teljes szövege olvasható.

Eltemettük:

 • Kovács Lászlóné Mező Idát, 91 évesen a Dózsa György utcából. Idus néni gyülekezetünknek haláláig hűséges tagja, az istentiszteleti alkalmak rendszeres látogatója volt.

Emlékharang fog szólni ma délelőtt 11 órakor:

 • néhai Bojti István férfitestvérünk halálának 19. évfordulója alkalmából. Gyülekezetünk egykori presbiterére szerető szívvel emlékeznek, felesége és gyermekei családjaikkal együtt. Isten adjon a gyászolóknak és emlékezőknek Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin iskola 7. évfolyamának tanulóit, az osztályfőnököket: Györfiné Herman Katalin és Kisgyörgyné Bakos Noémi pedagógusokat, az évfolyam tanulóit családtagjaikkal együtt, valamint az iskola vezetőit és dolgozóit. Fogadjuk szeretettel szolgálatukat, amellyel a Lélek gyümölcseiről tesznek bizonyságot.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!