• A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5 órától tart próbát az újtelepi közösségi házban. Az énekkar karácsony első napján, a fél 9-kor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten szolgál templomunkban.
 • A Mátészalkai Ünnepvárás közös rendezvényére hívja a Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma este 6 órától. Advent első vasárnapján köszöntőt mond Mátészalka Város polgármestere, a gyertyát megáldja Bodnár Attila görög katolikus pap, ünnepi műsorral szolgálnak a Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola tanulói, valamint az Ádám Jenő Pedagóguskórus.
 • Hétfőn este 5 órakor nőszövetségi gyűlést tartunk, amelynek témája a Kárpát-medencei imanap előkészítése.
 • Kedd este 5-től a gyülekezeti bibliaóra keretében tartjuk meg a Kárpát-medencei imanapot, amelyen a Tiszáninneni Református Egyházkerület életével ismerkedhetünk meg.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken fél 3-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • Mához egy hétre, advent 2. vasárnapján a Kálvin iskola 6. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége az Évfolyamok vasárnapja program keretében.
 • Advent 3. vasárnapján tesznek fogadalmat az új presbitérium tagjai.
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével a Magyar Református Szeretetszolgálattal együttműködve tartós élelmiszer gyűjtést szerveztünk. A beérkezett adományok felét továbbítjuk az országos szervezet részére, a másik felét pedig a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére használjuk fel. A gyűjtés részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A jövő évi Bibliaolvasó Kalauz és Képes Kálvin Kalendárium megvásárolható a templomi iratterjesztésben és a gazdasági hivatalban.
 • Közeledik az év vége. Kérjük, hogy aki még nem rendezte ez évi egyházfenntartói járulékát, az feltétlenül pótolja, hiszen a téli hónapok a gyülekezet számára is nehezebb fenntartási feladatokat jelentenek. A járulék befizethető a gazdasági hivatalban munkanapokon 8-16 óráig, illetve átutalással, vagy a bejáratoknál található és onnan elvihető sárga csekken.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!
 • Mivel néhány információ és meghívás csak a templomi hirdetések péntek déli lapzártája után érkezik el a Lelkészi Hivatalba, ezért az írásban kiadott anyag időnként hiányos lehet, de az internetes oldalakon, (honlapon, Facebookon) az elhangzott hirdetések teljes szövege olvasható.

Elhunyt:

 • Szondi Andrea 49 évesen a Szokolay Örs utcából. Temetése hétfőn 2 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!