• A múlt vasárnap délután a nyírcsaholyi református gyülekezet adventi csendes délutánján mintegy száz fő részvételével voltunk együtt a nyírcsaholyi Művelődési Házban. Az igehirdetés szolgálatát Pocsay Vince nyugalmazott lelkipásztor végezte, és a Kálvin iskola 3.a osztályos tanulói színvonalas adventi műsorral szolgáltak.
 • A keddi gyülekezeti bibliaóra keretében tartottuk meg a Kárpát-medencei imanapot, amelyen a Tiszáninneni Református Egyházkerület életével ismerkedhettünk meg. Köszönjük a nőszövetség előkészítő és szervező munkáját, a nőszövetségi tagok imádságát, valamint segédlelkészünk igehirdetési szolgálatát.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 5 órától tart próbát az újtelepi közösségi házban. Az énekkar karácsony első napján, a fél 9-kor kezdődő úrvacsorás istentiszteleten szolgál templomunkban.
 • A Mátészalkai Ünnepvárás közös rendezvényére hívja a Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma este 6 órától. Advent második vasárnapján köszöntőt mond Torma Tamás, Mátészalka Város alpolgármestere, imát mond Becsei Miklós lelkész, ünnepi műsorral szolgál a Kálvin János Református Általános Iskola színjátszó csoportja, a “Tiszta Forrás” Gyermekkórus és a Zenebarátok Kórusa.
 • Kedd este 5-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • December 13-án (szerdán) délután 5 órai kezdettel az Égigérő Közösségi Házban hangversenyt ad iskolánk “Tiszta Forrás” Gyermekkórusa és a Mátészalkai Zenebarátok Kórusa, melyre szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken fél 3-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • Mához egy hétre, advent 3. vasárnapján tesznek fogadalmat az új presbitérium tagjai.
 • A Kálvin iskolában elkezdődtek az építkezési munkálatok. Isten áldása legyen az építőkön, munkájukat Isten oltalmazó szeretete vegye körül naponként.
 • Korábbi hagyományainkhoz híven karácsony közeledtével a Magyar Református Szeretetszolgálattal együttműködve tartósélelmiszer gyűjtést szerveztünk. A beérkezett adományok felét továbbítjuk az országos szervezet részére, a másik felét pedig a városunkban élő, szegény sorsú, bajbajutott családok megsegítésére használjuk fel. A december 15-én lezáruló gyűjtés részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • A gyermek- és felnőtt istentisztelettel egy időben tartjuk a Templom-ovit a gyülekezeti terem játszóházában a 2-7 év közötti gyermekek számára.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A jövő évi Bibliaolvasó Kalauz és Képes Kálvin Kalendárium megvásárolható a templomi iratterjesztésben és a gazdasági hivatalban.
 • Közeledik az év vége. Kérjük, hogy aki még nem rendezte ez évi egyházfenntartói járulékát, az feltétlenül pótolja, hiszen a téli hónapok a gyülekezet számára is nehezebb fenntartási feladatokat jelentenek. A járulék befizethető a gazdasági hivatalban munkanapokon 8-16 óráig, illetve átutalással, vagy a bejáratoknál található és onnan elvihető sárga csekken.
 • A Reformáció 500 éves jubileuma alkalmából a Mátészalkai Művészetbarát Egyesület kiadásában és a helyi református gyülekezetek, valamint az Önkormányzat támogatásával megjelent A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv, amely Papp Arthur és Dr. Kincses Endre írásait egybeszerkesztve mutatja be gyülekezetünk közel négy évszázados történetét a kezdetektől a múlt század közepéig. Izgalmas és tanulságos olvasmány lehet számunkra, és nagyszerű ajándék szeretteinknek a közelgő ünnepek alkalmából. A könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Megtalál minket a Facebookon is, keresse a Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség közösségi oldalát!
 • Mivel néhány információ és meghívás csak a templomi hirdetések péntek déli lapzártája után érkezik el a Lelkészi Hivatalba, ezért az írásban kiadott anyag időnként hiányos lehet, de az internetes oldalakon, (honlapon, Facebookon) az elhangzott hirdetések teljes szövege olvasható.

Eltemettük:

 • Szondi Andreát 49 évesen a Szokolay Örs utcából.
 • Szilágyi Pétert 45 évesen a Lajos utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin iskola 6. évfolyamának tanulóit, az osztályfőnököket: Balogh Ferencné és Nyíri Klára pedagógusokat, az évfolyam tanulóit családtagjaikkal együtt, valamint az iskola vezetőit és dolgozóit. Fogadjuk szeretettel adventi szolgálatukat!

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!