• A szentesti istentisztelet vasárnap (ma) este 5 órakor lesz a templomban, a gyermek-istentiszteletre járó gyermekek rövid karácsonyi műsorával.
 • Karácsony első napján (hétfőn) a megszokott rend szerint délelőtt fél 9-kor, és 10 órakor úrvacsorás hálaadó istentiszteletet A fél 9-kor kezdődő istentiszteleten a Mátészalkai Református Énekkar ünnepi műsorral szolgál. Délután 3 órakor lesz istentisztelet. Ünnepzáró alkalmunkat kedd délelőtt 10 órakor tartjuk. Gyülekezetünk minden tagjának áldott ünnepi készülődést és BOLDOG KARÁCSONYT kívánunk!
 • A keddi bibliaóra az ünnepi alkalmak miatt elmarad.
 • A téli iskolai szünet miatt pénteken nem tartunk kátéórát. A legközelebbi foglalkozás január 5-én, pénteken lesz, de addig is szeretettel várjuk konfirmandusainkat az istentiszteleti alkalmakra.
 • Mához egy hétre, az év utolsó vasárnapján a megszokott időben, délelőtt 10 órakor tartjuk istentiszteletünket, amelyen az óévet is búcsúztatjuk. Az istentiszteleten rövid beszámoló hangzik el gyülekezetünk 2017-es évéről.
 • Újévköszöntő ünnepi istentiszteletünkre január 1-jén, hétfőn délután 3 órakor kerül sor.
 • A Debreceni Református Hittudományi Egyetem ezen az ünnepen is elküldte hozzánk ünnepi követét Papp Zsófia egyetemi hallgató személyében. Isten áldja meg legátusunk szolgálatait!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Közeledik az év vége. Kérjük, hogy aki még nem rendezte ez évi egyházfenntartói járulékát, az feltétlenül pótolja, hiszen a téli hónapok a gyülekezet számára is nehezebb fenntartási feladatokat jelentenek. A járulék befizethető a gazdasági hivatalban munkanapokon 8-16 óráig, illetve átutalással, vagy a bejáratoknál található és onnan elvihető sárga csekken.
 • A Reformáció 500 éves jubileuma alkalmából a Mátészalkai Művészetbarát Egyesület kiadásában és a helyi református gyülekezetek, valamint az Önkormányzat támogatásával megjelent A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv, amely Papp Arthur és Dr. Kincses Endre írásait egybeszerkesztve mutatja be gyülekezetünk közel négy évszázados történetét a kezdetektől a múlt század közepéig. Izgalmas és tanulságos olvasmány lehet számunkra, és nagyszerű ajándék szeretteinknek a közelgő ünnepek alkalmából. A könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Mivel néhány információ és meghívás csak a templomi hirdetések péntek déli lapzártája után érkezik el a Lelkészi Hivatalba, ezért az írásban kiadott anyag időnként hiányos lehet, de az internetes oldalakon, (honlapon, Facebookon) az elhangzott hirdetések teljes szövege olvasható.

Eltemettük:

 • Kun Jánosné Bártfai Gabriellát 82 évesen a Széchenyi utcából.
 • özv. Lakatos Andrásné Botos Zsuzsannát 58 évesen Nyírcsaholy, Rákóczi utcából.

Elhunyt:

 • Laskai Lászlóné Kemeniczki Katalin 63 évesen a Kölcsey térről. Temetése pénteken 1 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.