• Böjti nagyhetünket vendég-igehirdetők szolgálatával tartottuk meg. Petrócziné Petrov Anita Fehérgyarmatról, Fazakas Ferenc Sándor Nyírbátorból és Kozma Krisztina Géberjénből volt gyülekezetünk vendége.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 17 órától tart énekkari próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Hétfőn 18 órakor rendkívüli nőszövetségi gyűlést tartunk a világimanap előkészítésére, amelyre szeretettel hívjuk nőtestvéreinket!
 • Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk február havi szakmai, és személyiség-fejlesztő, szupervíziós értekezlete kedden (02. 27-én) 14 órától lesz a gyülekezeti teremben.
 • Kedd este 17-től tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken délután 14.30-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • Ökumenikus világimanapi rendezvényünket városunk felekezeteivel és gyülekezeteivel közösen 2018. március 2-án, pénteken 17 órakor tartjuk a Kossuth téri gyülekezeti teremben, szeretetvendégséggel egybekötve. A keresztyén világ minden táján egyszerre imádkozunk a dél-amerikai Suriname-ban élő keresztyénekért. Az alkalom vezérigéje: “Mindaz, amit Isten alkotott, igen jó.” Házigazda: egyházközségünk Nőszövetsége. Mindenki szeretettel várunk!
 • A suliváró foglalkozások második alkalma március 3-án, szombaton 9 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. Beszéljünk másoknak is erről a lehetőségről. (Záró alkalom: március 9.)
 • A templombelső felújításának előkészítő munkálatai március második felében elkezdődnek. A munkaterület átadása miatt március 18-tól a színházteremben tartjuk istentiszteleteinket változatlan időben, vasárnap délelőttönként 10 órától.
 • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvár útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Érdeklődni a +36(44)311-022-es telefonszámon lehet.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

 • A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma: 0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.
 • A 2018. évi Bibliaolvasó Kalauz és Képes Kálvin Kalendárium a templomi iratterjesztésben és a gazdasági hivatalban kapható.

Eltemettük:

 • Jónás Miklóst 67 évesen a Szél közből.
 • Tóth Béla nyugalmazott fül-orr-gégész főorvost 82 éves korában. Hosszú időn keresztül, nemzedékek gyógyítója volt a mátészalkai kórház kiváló orvosaként.
 • Csehné Török Katalint, Nyírkáta, Hodászi u. 55. sz. alatti lakost 69 éves korában. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigaszt gyülekezetünk élő közösségében!

Isten iránti hálával hirdetjük, hogy az Úr szent asztalát megterítettük, és a böjt jegyében úrvacsorai hálaadásban leszünk együtt. Szeretettel hívjuk testvéreinket a Jézussal és egymással való közösségre!