• Az elmúlt héten pénteken 17 órakor mintegy 80 fő részvételével a gyülekezeti teremben tartottuk szeretetvendégséggel egybekötött ökumenikus világimanapi rendezvényünket 6 gyülekezetből érkezett testvéreinkkel. A kertvárosi reformátusokkal, a helyi római katolikus, baptista és evangélikus gyülekezetekkel, valamint a nyírcsaholyi református gyülekezet képviselőjével együtt imádkoztunk a dél-amerikai Suriname-ban élő keresztyénekért. A keresztyén világ minden táján egy időben megtartott alkalom vezérigéje volt: “Mindaz, amit Isten alkotott, igen jó.” A testvéri találkozó perselypénzét, 34.640. Ft-ot a Nyírteleki Filadelfia Evangélikus Gyülekezet missziói céljaira ajánlottuk fel. Köszönjük egyházközségünk Nőszövetségének és a házigazda Becseiné Kató Anikó lelkésznőnek a szervező munkáját!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tart énekkari próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Hétfőn 16.30-tól pedagógus bibliaóra lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az intézmény dolgozóit.
 • Kedden 17 órától tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat a gyülekezeti terem játszóházába.
 • Pénteken délután 14.30-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • A suliváró foglalkozások harmadik alkalma március 9-én, pénteken 17 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. Beszéljünk másoknak is erről a lehetőségről.
 • Mához egy hétre, március 11-én az Évfolyamok Vasárnapja keretében a Kálvin iskola 3. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége. Isten áldja meg felkészülésüket!
 • Gyülekezetünk szervezésében március 12-én, (két hét múlva) hétfőn este 18 órától MAGYAR KERESZTYÉNSÉGÜNK MENNYEZETKAZETTÁS ÖRÖKSÉGE címmel Bereczky Zoltán református lelkipásztor tart előadást a Szatmári Múzeumban. A belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!
 • Március 14-én, (két hét múlva) szerdán 18 órától szülői értekezletet tartunk a konfirmáló gyermekek szüleinek a gyülekezeti teremben.
 • A templombelső felújításának előkészítő munkálatai március második felében elkezdődnek. A munkaterület átadása miatt március 18-tól a színházteremben tartjuk istentiszteleteinket változatlan időben, vasárnap délelőttönként 10 órától.
 • Egyházközségünk elnökségének döntése alapján a rendkívüli helyzetre tekintettel a virágvasárnapra tervezett konfirmációt a pünkösd előtti vasárnapra, vagyis május 13-ra Erre az időszakra ugyanis átmeneti jelleggel vissza tudunk költözni a templomba.
 • Március 12-én újra induló közfoglalkoztatási programunkba 1 fő irodai adminisztrátort keresünk, amelyhez érettségi és OKJ-s végzettség szükséges, valamit 1 fő épületkarbantartót – szakmunkás végzettséggel. Érdeklődni a +36(30)683-9972 telefonszámon lehet.
 • Munkácsy Mihály képeiből kiállítás nyílt a kisvárdai Bagolyvárban. A május 31-ig megtekinthető tárlat minden héten keddtől-vasárnapig, naponta 9-20 óráig érhető el.
 • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvár útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Érdeklődni a +36(44)311-022-es telefonszámon lehet.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

 • A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma: 0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.
 • A 2018. évi Bibliaolvasó Kalauz és Képes Kálvin Kalendárium a templomi iratterjesztésben és a gazdasági hivatalban kapható.

Március első vasárnapján, Bibliavasárnapon a Biblia kiadását és terjesztését támogatjuk. Így helyezzük el hálaáldozatunkat a perselybe.