• A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tart énekkari próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Kedden 17 órától tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • A hosszú hétvégére tekintettel a pénteki kátéóra elmarad.
 • Gyülekezetünk szervezésében hétfőn, vagyis holnap este 18 órától MAGYAR KERESZTYÉNSÉGÜNK MENNYEZETKAZETTÁS ÖRÖKSÉGE címmel Bereczky Zoltán református lelkipásztor tart előadást a Szatmári Múzeumban. A belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!
 • Március 13-án, kedden 18 órától szülői értekezletet tartunk a konfirmáló gyermekek szüleinek a gyülekezeti teremben.
 • Március 14-én, szerdán 18 órától kerül sor az 1948-as forradalom és szabadságharc 170. évfordulójának megünneplésére városi ünnepség keretében a színházteremben, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
 • A templombelső felújításának előkészítő munkálatai március második felében elkezdődnek. A munkaterület átadása miatt március 18-tól, vagyis a jövő vasárnaptól a színházteremben tartjuk istentiszteleteinket változatlan időben, vasárnap délelőttönként 10 órától. Hétfőn, vagyis holnap reggel 8 órára szeretettel várjuk azokat, akik a templomi berendezések kipakolásában segíteni tudnak. Szeretnénk, ha minél többen tudnánk segíteni az ülőpárnák, terítők, szőnyegek kihordásában, hogy már holnap elkezdődhessenek az állványozási munkálatok.
 • Egyházközségünk elnökségének döntése alapján a rendkívüli helyzetre tekintettel a virágvasárnapra tervezett konfirmációt a pünkösd előtti vasárnapra, vagyis május 13-ra Erre az időszakra ugyanis átmeneti jelleggel vissza tudunk költözni a templomba.
 • Március 12-én újra induló közfoglalkoztatási programunkba 1 fő épületkarbantartót keresünk, szakmunkás végzettséggel. Érdeklődni a +36(30)683-9972 telefonszámon lehet.
 • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvár útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Érdeklődni a +36(44)311-022-es telefonszámon lehet.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján folyamatosan megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

 • A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma:0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.

Eltemettük:

 • Kasu Lászlót 51 évesen Nyírcsaholy, Kossuth utcából,
 • Kósa Sándort 60 évesen a Dózsa György utcából,
 • Szerencsi Gábort 72 évesen a Mátyás Király utcából. Az elhunytban Nagy Dánielné Szerencsi Erika mezőtúri református lelkipásztor az édesapját gyászolja.
 • Gere Imrét 65 évesen a Táncsics utcából.

Elhunyt:

 • Rácz Magdolna 79 évesen a Táncsics utcából. Temetése kedden fél 11-kor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást!

Az Évfolyamok Vasárnapja keretében szeretettel köszöntjük a gyülekezetben a Kálvin iskola 3. évfolyamának tanulóit, osztályfőnökeiket Mónus Béláné, Pappné Szabó Angéla Vékonyné Virág Tünde, és Kovács Attila pedagógusokat, a tanulók családtagjait és a Kálvin iskola vezetőit, dolgozóit.  Fogadjuk szeretettel a gyerekek szolgálatát!