• Magyar keresztyénségünk mennyezetkazettás öröksége címmel Bereczky Zoltán református lelkipásztor tartott előadást a Szatmári Múzeumban március 12-én.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tart énekkari próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Kedden 17 órától tartjuk a bibliaórát a gyülekezeti teremben.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
 • Péntek délután fél 3-ra a konfirmandusokat várjuk szeretettel kátéórára.
 • A templombelső déli falának felállványozása megtörtént, és hétfőn elkezdődnek a falkutatási munkálatok. A munkaterület átadása miatt március 18-tól a színházteremben tartjuk istentiszteleteinket változatlan időben, vasárnap délelőttönként 10 órától. A gyülekezet nevében szeretnénk megköszönni Balogh Ferenc gondnok és Kincses Imre presbiter testvérünknek az előkészítő munkákban nyújtott segítséget, valamint köszönjük a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Szinház, illetve Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
 • Március 12-én újra indult közfoglalkoztatási programunkba 1 fő épületkarbantartót keresünk, szakmunkás végzettséggel. Érdeklődni a +36(30)683-9972 telefonszámon lehet.
 • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvár útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Érdeklődni a +36(44)311-022-es telefonszámon lehet.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

 • A MÁTÉSZALKAI REFORMÁTUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE 1953-IG című könyv 2.000.- Ft-ért megvásárolható a gyülekezeti iratterjesztésben, a Kossuth téri gazdasági hivatalban, valamint a Kálvin iskolában.
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma:0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.

Eltemettük:

 • Rácz Magdolnát 79 évesen a Táncsics utcából,
 • Horváth Csabát 31 évesen a Nagyszőlőből. Az elhunytban Horváth Ilona presbiter testvérünk az unokaöccsét gyászolja.
 • Kiss Józsefné Varga Ilonát 71 évesen a Kálvin térről.

Elhunyt:

Angyal István 73 évesen Nyírcsaholy, Arany János utcából. Temetéséről a jövő héten történik intézkedés. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást!