• A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tart énekkari próbát az újtelepi közösségi házban.
  • Kedden 17 órától tartjuk a bibliaórát a gyülekezeti teremben.
  • Szintén kedden 17 órától a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Szinházban „Lenni vagy nem lenni, ez itt a kérdés„ címmel Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész húsvéti tanúságtételére kerül sor, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
  • A szerda estével kezdődő húsvéti ünnepi nagyhét alkalmait a kiadott hirdetések végén olvashatjuk.
  • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre hívjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
  • A templombelső déli falának felállványozása megtörtént, és a szélsőséges időjárás miatt csak holnap kezdődnek el a falkutatási munkálatok. A munkaterület átadása miatt továbbra is a színházteremben tartjuk istentiszteleteinket vasárnap délelőttönként 10 órától. A gyülekezet nevében szeretnénk megköszönni a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Szinház, illetve Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
  • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvár útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Érdeklődni a +36(44)311-022-es telefonszámon lehet.
  • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

  • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat!

Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma: 0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.

Eltemettük:

  • Angyal Istvánt 73 évesen Nyírcsaholy, Arany János utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást!

 

ÜNNEPI ISTENTISZTELETEK RENDJE

A MÁTÉSZALKA KOSSUTH TÉRI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉGBEN 

2018. HÚSVÉTJÁN

március 25. vasárnap 10.00 virágvasárnapi istentisztelet (színház)

március 27. kedd 17.00 gyülekezeti bibliaóra (gyülekezeti terem)

március 28. szerda 18.00 ünnep-előkészítő esti istentisztelet (gyülekezeti terem)

március 29. csütörtök 17.00 ünnep-előkészítő esti istentisztelet (Nyírcsaholy)

március 29. csütörtök 18.00 ünnep-előkészítő nagycsütörtöki istentisztelet (gyül. terem)

március 30. péntek 10.00 nagypénteki istentisztelet (gyülekezeti terem)

március 30. péntek 18.00 nagypénteki passió a Zenebarátok Kórusa előadásában (Kossuth téri római katolikus templom)

április 1. vasárnap 10.00 húsvét 1. nap délelőtti úrvacsorás ünnepi istentisztelet (színház)

április 1. vasárnap 15.00 húsvét 1. nap délutáni ünnepi istentisztelet (gyülekezeti terem)

április 2. hétfő 9.00 húsvéti úrvacsorás istentisztelet (Nyírcsaholy)

április 2. hétfő 10.00 húsvét 2. nap délelőtti, ünnepzáró istentisztelet (gyülekezeti terem)