• A múlt vasárnap tettek konfirmációi fogadalmat gyülekezetünkben: Bacskó Noémi, Bohus Evelin, Borgyos Odett, Botos Titanilla, Bráder Hanna, Csaholczi Martin, Csőke Imola, Erdei Kitti, Farkas Milán, Gáti Péter, Heszler Ádám, Iván Gábor Péter, Katona Dorottya, Kelemen Noémi, Kincses Márk, Kisgyörgy Réka, Kósa Brigitta, Kucsma Evelin, Láposi Zoltán, Lieb Fanni, Lippé Dávid, Lőrincz Petra, Malinák Máté, Nagy Adrián, Nagy Ákos Marcell, Pankotai Bálint, Papp Karina, Papp Zsófia Petra, Pásztor Vivien, Popovics Petra, Soltész Lili, Szluka Máté Gyula, Takács Lili, Tárkányi Eszter, Tisza Tibor, Varga Simon, Vasas Nóra, Végh Dorottya Dóra és Virág Bence. Isten áldása legyen az életükön!
 • Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Magoss Ágnes Judit és Vincze Béla mátészalkai lakosok. Ma délután kötnek házasságot a napkori rendezvényházban Blazsán Viktória nyírbátori és Koncz János mátészalkai lakosok. Isten áldja meg a házaspárok életét!
 • Holnapi istentiszteletünkön kereszteljük: Gergely Vince Gábort, Gergely Miklós és Karikás Éva Mária gyermekét a Damjanich utcából. Keresztszülei: Antal Judit, Karikás József és Gergely Béla. Isten áldja meg gyülekezetünk új tagjának és szeretteinek az életét!
 • Ünnepzáró istentiszteletünket holnap délelőtt 10 órakor tartjuk.
 • A konfirmandusok fotói elkészültek, és a gazdasági hivatalban lehet átvenni őket 2.000.-Ft-ért. Ha valaki többet is szeretne rendelni, akkor Meszlényi Ágnes Kölcsey utcai üzletében megteheti.
 • Nyírcsaholyban úrvacsorás ünnepi istentiszteletet pünkösdhétfőn 9-től tartunk.
 • Kedden a gyülekezeti bibliaóra elmarad.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre várjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
 • Arany János emlékkiállítás nyílt a mátészalkai zsinagógában, amely június 7-ig tekinthető meg.
 • Autóbusz-kirándulást szervezünk Erdélybe június 20-24-ig (szerda reggeltől vasárnap estig), Szilágylompért, Medgyes, Berethalom, Székelyudvarhely, Madarasi Hargita, Segesvár, Négyfalu, Sinaia, Barcarozsnyó, Törcsvár (Drakula vár), Prázsmár, Kézdivásárhely, Gelence, Szászhermány, Brassó, Kerc, Gyulafehérvárútvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000 Ft.-/fő,amely tartalmazza a félpanziós négy éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint az utazás költségeit. A belépőkre a részvételi díjon kívül személyenként 10.000 Ft.- szükséges. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.

Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu

Eltemettük:

 • Gáthy Zoltánné Csizmadia Esztert 87 évesen a Hild János parkból. Az elhunytban Csizmadia József gondnok testvérünk az unokatestvérét gyászolja.

Bakos Béláné Jakab Erzsébetet, gyülekezetünk hűséges tagját, aki rendszeres résztvevője volt istentiszteleti alkalmainknak, 82 évesen a Dózsa György utcából.  Isten adjon a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.