• Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Ács Vivient, Ács László és Szabó Gabriella gyermekét a Kézy László utcából. Keresztszülei: Papp Tamás és Ács Zsuzsanna. Isten áldja meg gyülekezetünk új tagjának és szeretteinek az életét!
 • Hétfőn 18 órakor nőszövetségi gyűlés lesz, amelyre szeretettel hívjuk a nőtestvéreket.
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre várjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
 • A Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Udvarias Esték rendezvénysorozatának keretében a Talán Teátrum és a Szatmár Hangja könnyűzenei énekverseny díjazottjainak közös estjére várják csütörtökön 20.00 órára az érdeklődőket a színház belső udvarába.
 • A jövő vasárnapi istentiszteleten búcsúzik a gyülekezettől Kátai Tímea segédlelkészünk.
 • Örömmel adunk hírt az iskolafelújítási munkálatok előrehaladásáról! A tanév befejezésével a teljes iskolaépület építési területként átadásra került, hogy tanévkezdésre az emeletráépítés és konyhafelújítás is megtörténhessen.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók.
 • Honlapunk címe: refmateszalka.hu

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Szakács Dánielné Szabó Erzsébetet 93 évesen a Dózsa György útról. Erzsike néni gyülekezetünknek hűséges és áldozatkész tagja volt, aki rendszeresen részt vett istentiszteleti alkalmainkon.

Elhunyt:

 • Balla Edit nyugdíjas gordonka tanárnő 73 évesen a Kálvin térről. Temetése hétfőn 14.30-kor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola hétfőnként 8-12 óráig tart nyári ügyeletet a Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola első emeletén.
 • Ma tettek fogadalmat gyülekezetünk új munkatársai. Életükre és munkájukra Isten áldását kérjük.
 • Ma az istentiszteletet követően presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyre a meghívókat e-mailben kiküldtük a presbitérium tagjainak. A presbiteri gyűlés témája a templomfelújítási kiviteli terv elfogadása és a kivitelezői közbeszerzés előkészítése lesz.

A tavaszi régészeti kutatásokat előkészítő bontási munkálatok során szószék-koronába rejtett emlékiratokat találtak a munkások. A vasárnapi hirdetések oldalain most közreadjuk a megtalált emlékiratokat, amelyek később a gyülekezet honlapján is megtalálhatók lesznek.