• Az elmúlt héten szombaton az anarcsi templomban kérte házasságára Isten áldását Kátai Tímea volt segédlelkészünk és Kovács Tamás segédlelkész. Isten áldja meg közös életüket, amely az ifjú férj új szolgálati helyén, a vésztői gyülekezetben folytatódik.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Czifra Annát, Czifra Tibor és Czifráné Sütő Valéria gyermekét az Arany János közből. Keresztszülei: Sütő Anikó, Czifra József és Czifráné Subert Katalin. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Ma délután fél 3-kor tartja a Biblia Szövetség csendes délutánját az északi templomban.
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre várjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
 • A Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Udvarias Esték rendezvénysorozatának keretében a szlovákiai Csavar Társulat Arany János: A nagyidai cigányok című zenés vígjátékot adja elő. Csütörtökön 20.00 órára szeretettel várják az érdeklődőket a színház belső udvarába.
 • Örömmel adunk hírt az iskolafelújítási munkálatok előrehaladásáról. A tanév befejezésével a teljes iskolaépület építési területként átadásra került, hogy tanévkezdésre az emeletráépítés és konyhafelújítás is megtörténhessen.
 • Autóbusz kirándulást szervezünk ismét Erdélybe, szeptember utolsó hétvégéjén: 28-30-ig (péntek reggeltől vasárnap estig) Nagybánya, Bódi-tó, Aknasugatag, Felsővisó, Barcánfalva, Máramarossziget, Szaplonca útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 30.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós két éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők és az utazás költségeit. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 15.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu
 • A Kálvin János Református Általános Iskola hétfőnként 8-12 óráig tart nyári ügyeletet a Szatmár Alapfokú Művészeti Iskola első emeletén.
 • A templombelső felújítás előkészítéseként elkezdődött a férfi padcsoport megrövidítése és a padfűtés átalakítása. A következő vasárnapokon fokozott figyelemmel közlekedjünk a munkaterület közelében!
 • A Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, Dr. Fekete Károly kizárólagos hatáskörében eljárva 2018. augusztus 1-jei hatállyal segédlelkészi szolgálatra rendelte ki gyülekezetünkbe Illés Nikolettet, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem hatodéves hallgatóját. Az új segédlelkész mához két hétre, augusztus 5-én végzi bemutatkozó szolgálatát. Életére és felkészülésére Isten áldását kérjük!
 • A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége körlevélben adott tájékoztatást arról, hogy a kárpátaljai Nagydobronyban leégett a református imaház és a hatvan gyermeket befogadó óvoda. Jövő vasárnapi perselypénzünkkel a nagydobronyi gyülekezetet támogatjuk a Zsinati Elnökség kérése szerint. A körlevél teljes tartalmát a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.

Elhunyt:

 • Gyarmati Mihály 72 évesen az Alkotmány útról. Temetése kedden 14 órakor lesz. Isten adjon vigaszt gyászoló szeretteinek Szentlelke és a mi szeretetünk által.