• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Nyíri Vencel nyírábrányi és Darabi Krisztina mátészalkai lakosok. Megkereszteltük gyermeküket Nyíri Marcellt. Keresztszülei: Nyíri Tihamér és Vincze Veronika Anna.
 • Szintén tegnap házasodtak templomunkban Balogh Ferenc mátészalkai és Fórizs Eszter vásárosnaményi lakosok. Az ifjú férjben Balogh Ferenc gondokunknak és Balogh Ferencné Violának, a Zenebarátok Kórusa karvezetőjének és iskolánk pedagógusának a gyermekét köszönthetjük.

 • A Kastélyszálló parkjában kérték házasságukra Isten áldását egyházunk szertartása szerint Papp János és Tóth Eszter mátészalkai lakosok. Isten áldja meg az új házaspárokat, akik közös életükkel és születendő gyermekeikkel gyülekezetünk közösségét gazdagítják.

 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Sebők Zitát, dr. Sebők Attila és dr. Fülöp Ágnes gyermekét Budapestről. Keresztszülei: Sebők Gábor és Sebők-Páll Ágnes; és Fülöp Sophia Deát, Fülöp Gábor és Hegedűs Anett Lilla gyermekét Budapestről. Keresztszülei: dr. Fülöp Attila, dr. Fülöp Ágnes, Pusztai Tamás és Vass Virág.  Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és szeretteiknek az életét!

 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat július havi szakmai és személyiség-fejlesztő szupervíziós értekezlete kedden (07. 31-én) 14 órától lesz a gyülekezeti teremben.

 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.

 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre várjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.

 • A Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Udvarias Esték színvonalas rendezvénysorozatának méltó befejezéseként „Nyáridő – Summertime” címmel a Bereczky Band Gershwin műveiből összeállított műsorát hallgathatjuk meg. Csütörtökön 20.00 órára szeretettel várják az érdeklődőket a színház belső udvarába.

 • „Szépkorúak kincsei” címmel értékbemutató délutánt rendezünk 2018. augusztus 4-én, szombaton du. 4 órakor a parókiakertben, amelyen Agapé Házi segítségnyújtó Szolgálatunk által gondozott, tehetséges időseink produkciói és alkotásai kerülnek bemutatásra, kiállításra. Előadható: vers, próza, ének, hangszeres előadás. Bemutatható bármilyen saját készítésű kézműves termék: varrt, hímzett, horgolt, kötött, faragott, rajzolt, festett, barkácsolt és egyéb módon készült alkotás; saját termesztésű gyümölcsök, zöldségek és saját készítésű ételek: sütemények, egyéb finomságok, amelyet a közönség végül elfogyaszthat. A délutánt megkoronázza: a PETRI PENGETŐS CITERA ÉS ÉNEK-EGYÜTTES. Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! Az alkalomra édes-sós sütemény és üdítő felajánlásokat elfogadunk!

 • Autóbusz kirándulást szervezünk ismét Erdélybe, szeptember utolsó hétvégéjén: 28-30-ig (péntek reggeltől vasárnap estig) Nagybánya, Bódi-tó, Aknasugatag, Felsővisó, Barcánfalva, Máramarossziget, Szaplonca útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 30.000 Ft.-/fő, amely tartalmazza a félpanziós két éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők és az utazás költségeit. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 15.000 Ft.- előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022.

 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.

 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: www.refmateszalka.hu
 • A Tiszántúli Református egyházkerület püspöke, Dr. Fekete Károly kizárólagos hatáskörében eljárva 2018. augusztus 1-jei hatállyal segédlelkészi szolgálatra rendelte ki gyülekezetünkbe Illés Nikolettet, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem hatodéves hallgatóját. Az új segédlelkész jövő vasárnap, augusztus 5-én végzi bemutatkozó szolgálatát. Életére és felkészülésére Isten áldását kérjük!

 • Mai istentiszteletünk perselypénzével a nagydobronyi imaház újjáépítését támogatjuk.

Eltemettük:

 • Kelemen Imrét 81 évesen a Dobó utcáról. Isten adjon gyászoló szeretteinek Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.