• Az új kenyér tiszteletére rendezett városi ünnepség holnap: hétfőn 17 órától lesz a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház színháztermében, amelyre szeretettel várják gyülekezetünk minden tagját a szervezők.
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • Csütörtök délelőtt 10-re Életadó Körre várjuk a kismamákat és kisgyermekes anyukákat.
 • A szép hagyományra visszatekintő Mátészalkai Fényes Napok rendezvénysorozat csütörtökön veszi kezdetét. A gazdag és színvonalas programkínálat részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk. Vegyünk részt minél nagyobb számban az értékes programokon, találkozzunk a Fényes Napok rendezvényein!
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat augusztus havi szakmai és személyiség-fejlesztő szupervíziós értekezlete pénteken 13 órától lesz a parókiaudvaron.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola Géberjéni Tagintézményébe tanító, valamint ének, rajz, informatika, kémia, földrajz, biológia szakos pedagógusokat keres. Jelentkezni Baktiné Illés Éva igazgatónőnél lehet a +36 30 638 2250-es telefonszámon.
 • Gyülekezetünk teljes munkaidős épületkarbantartót keres azonnali belépéssel. Bérezés építőipari szakképzettség esetén bruttó 106.555.- Ft Jelentkezni a gyülekezet lelkészeinél lehet.
 • A templombelső felújítás előkészítéseként elkezdődött a férfi padcsoport megrövidítése és a padfűtés átalakítása. A következő vasárnapokon fokozott figyelemmel közlekedjünk a munkaterület közelében!
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe szeptember 28-30-ig (péntek reggeltől vasárnap estig) Nagybánya, Bódi-tó, Aknasugatag, Felsővisó, Barcánfalva, Máramarossziget, Szaplonca útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 30.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós két éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők és az utazás költségeit. Jelentkezni névvel, címmel és telefonszámmal a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 15.000.- Ft előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Gyülekezetünk honlapján megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók. Honlapunk címe: refmateszalka.hu
 • Az Ópusztaszeri Történelmi Emlékparkban ezen a hétvégén (augusztus 17-19-ig) 6. alkalommal kerül megrendezésre a Magyarok Országos Gyűlése, ahol több ezernyi fellépő, lélekemelő történelmi élőkép, színvonalas szakmai előadások, kiállítások és az ország legnagyobb kézműves vására teremtenek méltó környezetet a magyar múlt, jelen és jövő közös megünnepléséhez. A rendezvény fővédnöke Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Az idén a Keresztény Magyarország sátorban ökumenikus istentiszteletre, sőt keresztelésre is sor kerül. Ezekre a szolgálatokra kaptak felkérést gyülekezetünk lelkészei.
 • Szeretettel köszöntjük a gyülekezetben Erdei István nyugalmazott lelkipásztort. Helyettesítő szolgálatát megköszönve életére és szeretteire Isten áldását kérjük!

Eltemettük:

 • Szerencsi Istvánt 81 évesen a Mátyás Király utcából,
 • Toldi Máriát 55 évesen a Zöldfa útról. Isten adjon a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.