• Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Varga Szofit, Varga Balázs és Bráder Nikoletta gyermekét a Széchenyi útról. Keresztszülei: Oláh Miklós, Bráder Henrietta, Tisza Norbert és Tóth Judit Tímea. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma délután 17 órakor tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Létrehoztuk a Dalos Magyar Hitvallók közösségét. Bekapcsolódhatnak jó énekhangú, magyar-lelkű keresztyén testvérek, akik szívesen énekelnének velünk magyar szerzőktől származó református énekeskönyvi énekeket, és hitünkről bizonyságot tevő magyar népdalokat. Az alkalmakat kéthetente, minden páros hét hétfőjén tartjuk 18 órától a gyülekezeti teremben, Becseiné Kató Anikó vezetésével. A legközelebbi találkozás október 15-én, hétfőn 17 órától lesz a hirdetésekben megjelölt időponttól 1 órával korábban a színházi előadás miatt.
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökönként 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Pénteken fél 3-ra várjuk a konfirmandusokat kátéórára.
 • Szintén pénteken 18 órától a MÉG MINDIG A CSALÁD? c. sorozat következő programjaként Bogár László közgazdász tart előadást a színházban. A belépés ingyenes, mindenkit szeretettel várnak.
 • Mához egy hétre, október 21-én, vasárnap hálaadó istentisztelet lesz a fehérgyarmati református nagytemplomban, amelyen a fehérgyarmati nőszövetség fennállásnak 25. évfordulóját ünnepli. Az ünnepi alkalomra meghívást kaptak az egyházmegye területén működő nőszövetségek is. A mi Lorántffy Zsuzsanna Nőszövetségünket 6 fő fogja képviselni.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Gyermek-istentiszteletünk a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor kezdődik a gyülekezeti teremben. Az istentisztelet idején a 2 és 5 év közötti gyermekek számára gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • Két hét múlva, október 28-án délelőtt a reformáció és az őszi hálaadás jegyében leszünk együtt úrvacsorai közösségben, délután pedig szeretettel várunk mindenkit a Reformáció Emléknapi ünnepségre, amely az idén 30. alkalommal kerül megrendezésre. A részletes programot a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. Munkatársaink szívesen állnak az érdeklődők rendelkezésére a gazdasági és szociális irodában személyesen, vagy a +36(44) 311 022-es telefonszámon, munkanapokon 8-16 óráig.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Emlékharang fog szólni:

 • ma délelőtt 11 órakor az istentiszteletet követően néhai Sárközi József halálának 25. évfordulóján. Elveszített kedvesükre fájó szívvel emlékeznek: felesége, három fia, három menye, négy unokája, testvérei és sógornői családjaikkal együtt.

Elhunyt:

 • Kovács Árpád 69 évesen a Vágóhíd utcából Temetése hétfőn 13 órakor lesz. Isten adjon a gyászolónak és emlékezőknek Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.