• Ma délelőtt hálaadó istentiszteletet tartanak a fehérgyarmati református nagytemplomban, amelyen a fehérgyarmati nőszövetség fennállásnak 25. évfordulóját ünnepli. Az ünnepi alkalomra meghívást kaptak az egyházmegye területén működő nőszövetségek is. A mi Lorántffy Zsuzsanna Nőszövetségünket 6 fő képviseli.
 • A Mátészalkai Református Énekkar délután 17 órakor tart próbát az újtelepi közösségi házban.
 • Kedden 17 órakor kerül sor az Október 23-i Városi Ünnepségre a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház 56-os kapujánál, amelyre szeretettel hívják gyülekezetünk minden tagját. Ezért a keddi bibliaóránk elmarad.
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • Az Úr asztalához ünnepváró esti istentiszteleteken készülünk, amelyeket szerdán, csütörtökön és pénteken este 18 órától tartunk a templomban.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökönként 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Csütörtökön 13 órától az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat október havi szakmai és személyiség-fejlesztő szupervíziós értekezlete lesz a gyülekezeti teremben.
 • Pénteken fél 3-ra várjuk a konfirmandusokat kátéórára.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • A jövő vasárnap, október 28-án délelőtt a reformáció és az őszi hálaadás jegyében leszünk együtt úrvacsorai közösségben, délután pedig szeretettel várunk mindenkit a Reformáció Emléknapi ünnepségre, amely az idén 30. alkalommal kerül megrendezésre. A részletes programot a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • A téli időszámítás a jövő hétvégén kezdődik, ezért ne felejtsük el az óránkat 27-én, szombatról vasárnapra virradóra átállítani.
 • Október 29-én, hétfőn 18 órától lesz a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. Munkatársaink szívesen állnak az érdeklődők rendelkezésére a gazdasági és szociális irodában személyesen, vagy a +36(44) 311 022-es telefonszámon, munkanapokon 8-16 óráig.
 • Megjelent Dr. Szűcs József nyugalmazott tisztabereki lelkipásztor új könyve AZ ÉN KIS VILÁGOM MEG A NAGYVILÁG, Dr. Fekete Károly püspök ajánlásával. A könyv a gazdasági hivatalban vásárolható meg 1.500.- Ft-ért.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Kovács Árpádot 69 évesen a Vágóhíd utcából,
 • Jónás Jánost 74 évesen a Vágóhíd közből.

Isten adjon a gyászolónak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.