• Ma délután lesz a Reformáció Emléknapi ünnepség, amely az idén 30. alkalommal kerül megrendezésre. A megemlékezés 16 órakor Kálvin János szobránál kezdődik, majd 17 órától a Színházteremben folytatódik. Vendég igehirdetőnk lesz Fekete Károly püspök, és kitűnő előadóművészek kínálnak színvonalas programot. Reformátusságunk ünnepén jó lenne minél nagyobb számban képviselni gyülekezetünket. A részletes programot a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Hétfőn 18 órától lesz a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát, amelynek végén a bibliaórai közösséggel koszorút helyezünk el a bibliafordító Károli Gáspár szobrán a gyülekezeti ház előtt.
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • A pénteki kátéórára az őszi szünet miatt elmarad, de szeretettel várjuk konfirmandusainkat az istentiszteleti alkalmakra.
 • Mához egy hétre, a gyászolók vasárnapján elhunyt szeretteinkre emlékezünk. Szólítsuk meg és hívjuk erre az istentiszteletre a környezetünkből azokat, akiknek gyásza, fájdalma, vesztesége van.
 • A jövő hét folyamán szeretnénk elvinni az úrvacsorát azokhoz az idős, beteg testvéreinkhez, akik már nem tudnak eljönni a templomba. Kérjük, hogy akiknek a családjában, környezetében erre igény van, a gazdasági hivatalban jelezzék név, cím és telefonszám megadásával kedd délután 16 óráig.
 • Mához 2 hétre, az Évfolyamok Vasárnapján a Kálvin János Református Általános Iskola 7. évfolyama szolgál gyülekezetünkben. Isten áldja meg felkészülésüket.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • Őszi Nőszövetségi Konferencia lesz Berekfürdőn a Megbékélés Házában 2018. november 8-11 között. A konferencia díja 16.200.- Ft. Jelentkezni a gazdasági hivatalban lehet november 1-ig.
 • Örömmel adjuk hírül, hogy elkezdődött a templomfelújítás II. ütemének megvalósítási szakasza. A presbitérium döntése alapján a megvalósítás ütemtervében először a csapadékvíz-elvezetés, kültéri kiszolgáló helyiség (mosdó, WC) felépítése, a kerítés-felújítás, illetve tereprendezés történik meg, hogy a templombelső munkálataival megvárhassuk a tavaszi, kedvezőbb időjárást. A templombelső felállványozására január második felében kerülhet sor. A templom külső környezete a jövő hétfőtől munkaterületté válik, ezért mindenütt fokozott figyelemmel, és csak a kijelölt útvonalakon közlekedjünk az istentiszteletek előtt és után.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Közeledik az év vége, szeretettel kérjük, hogy akik még nem rendezték az idei egyházfenntartói járulékot, legyenek szívesek a gazdasági hivatalban pótolni, vagy a kijáratoknál elhelyezett sárga csekkeken befizetni. Az őszi és téli hónapok a gyülekezetnek is nagyobb megterhelést jelentenek, ezért minden támogatásra szükség van. A következő hetekben körlevelet is küldünk ezzel kapcsolatban, s kérjük, hogy akik időközben rendezték a járulékot, azok a levél tartalmát tekintsék tárgytalannak.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A kirándulás részvételi díja személyenként 2.500.- Ft. Az indulás reggel 8-kor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. Jelentkezni a gazdasági hivatalban lehet névvel, címmel és telefonszámmal, valamint a részvételi díj befizetésével munkanapokon 8-16 óráig.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. Munkatársaink szívesen állnak az érdeklődők rendelkezésére a gazdasági és szociális irodában személyesen, vagy a +36(44) 311 022-es telefonszámon, munkanapokon 8-16 óráig.
 • Megjelent Dr. Szűcs József nyugalmazott tisztabereki lelkipásztor új könyve AZ ÉN KIS VILÁGOM MEG A NAGYVILÁG, Dr. Fekete Károly püspök ajánlásával. A könyv a gazdasági hivatalban vásárolható meg 1.500.- Ft-ért.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Sallai Józsefet 65 évesen a Dózsa György utcából,

Elhunyt:

 • Bihari Károlyné Balogh Ilona 77 évesen a Táncsics utcából. Temetése hétfőn 11 órakor lesz. Isten adjon a gyászolónak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Isten iránti hálával hirdetjük, hogy az Úr szent asztalát megterítettük és a reformáció, valamint az őszi hálaadás jegyében úrvacsorai közösségben leszünk együtt, amelyre mindenkit szeretettel hívunk és várunk!