• Mai istentiszteletünkön kereszteltük Ujvári Milánt, Ujvári János és Izsó Viktória második gyermekét a Hajdu utcából. Keresztszülei: Izsó Péter és Ujvári Csilla. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Péntek délután fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Hivatali elfoglaltság miatt egy héttel később, november 19-én, hétfőn 17 órától tartjuk a nőszövetségi gyűlést és 18 órától a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmát.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • Örömmel adjuk hírül, hogy folyamatban van a templomfelújítás II. ütemének megvalósítási szakasza. A presbitérium döntése alapján először a csapadékvíz-elvezetés, vizesblokk építése, a kerítés-felújítás, illetve tereprendezés történik meg. A templombelső munkálataival megvárjuk a tavaszi, kedvezőbb időjárást. A templom belső felállványozására január második felében kerülhet sor. A templom külső környezete munkaterület, ezért mindenütt fokozott figyelemmel, csak a kijelölt útvonalakon közlekedjünk az istentiszteletek alkalmával.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Szeretettel kérjük, hogy akik még nem fizették be az idei egyházfenntartói járulékot, legyenek szívesek a gazdasági hivatalban pótolni, vagy a kijáratoknál elhelyezett sárga csekkeken befizetni. A napokban körlevelet küldünk ezzel kapcsolatban, amelyet a kiadott hirdetésekben is megtalálunk.
 • November 28-án, szerdán 18 órától a Kossuth téri Református Nagytemplomban verses-zenés előadás lesz Reményik Sándor verseiből „KEGYELEM” címmel Buzogány Márta színművész és a Misztrál Együttes előadásában. A belépődíj 2.000.- Ft. Jegyek vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában, a Négy Évszak Óvodában, valamint a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A kirándulás részvételi díja személyenként 2.500.- Ft. Az indulás reggel 8-kor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. A létszám betelt, csak várakozólistára tudjuk fogadni a további jelentkezéseket.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. Érdeklődni lehet a gazdasági és szociális irodában személyesen, vagy a +36(44) 311 022-es telefonon, munkanapokon 8-16 óráig.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Balla Jánosné Boros Annát 69 évesen a Katona József utcából.
 • Lengyel Sándort 73 évesen az Alkotmány útról.
 • Ököritófülpösön vettek végső búcsút Dr. Szabóné Kovács Judittól, aki 65 évesen hunyt el, és Ököritófülpös, Kossuth utcában lakott. Isten adjon a gyászolónak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin János Református Általános Iskola 7. évfolyamának osztályfőnökeit, Balogh Ferencné és Nyíri Klára pedagógusokat, az évfolyamok tanulóit családtagjaikkal együtt, valamint az iskola vezetőit, pedagógusait és dolgozóit. Az évfolyam műsorának címe: Imádság háború után. Mai bizonyságtételük alapja az, hogy pontosan 100 évvel ezelőtt lépett életbe a fegyverszüneti egyezmény, ami az I. világháború befejezését jelentette. A háború áldozataira emlékeznek szolgálatukkal.