• Ma délután fél 3-kor a Biblia Szövetség csendes délutánján Kálmán Dávid méhteleki lelkipásztor szolgál az északi templomban, ahová szeretettel várják az érdeklődőket.
 • Hétfőn 17 órától tartjuk a nőszövetségi gyűlést, és 18 órától a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor gyülekezeti bibliaóra
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Péntek délután fél 3-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Szeretettel kérjük, hogy akik még nem fizették be az idei egyházfenntartói járulékot, legyenek szívesek a gazdasági hivatalban pótolni, vagy a kijáratoknál elhelyezett sárga csekkeken befizetni. A napokban körlevelet küldünk ezzel kapcsolatban. Szeretnénk kérni a presbiterek segítségét, hogy a gazdasági hivatalban elkészített, utcák szerint csoportosított körlevelekből vigyenek a körzetükbe, és juttassák el a címzettekhez.
 • November 28-án, szerdán 18 órától a Kossuth téri Református Nagytemplomban verses-zenés előadás lesz Reményik Sándor verseiből „KEGYELEM” címmel Buzogány Márta színművész és a Misztrál Együttes előadásában. A belépődíj 2.000.- Ft. Jegyek vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában, a Négy Évszak Óvodában, valamint a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban.
 • Mához két hétre, advent első vasárnapján tesznek fogadalmat felnőtt konfirmandusaink. Isten áldja meg felkészülésüket.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A kirándulás részvételi díja személyenként 2.500.- Ft. Az indulás reggel 8-kor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. A létszám betelt, csak várakozólistára tudjuk fogadni a további jelentkezéseket.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi iratterjesztésben már kapható jövő évi képes naptár, bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium, valamint énekeskönyvek és Bibliák többféle méretben.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Gyülekezetünk egy Mátészalka közeli pékség felajánlásaként péksüteményeket és többféle pékárut kapott ajándékba, amelyek kicsomagolva a cinteremből vihetők el az istentisztelet végén. Saját részre, vagy mások megajándékozása céljából egy személy két csomagot is elvihet.

Eltemettük:

 • Kicska Jánost, a hodászi Szent Miklós Ápoló-Gondozó Otthon lakóját 64 éves korában. Isten adjon a gyászolónak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.