• Kedden 13 órakor az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat november havi szakmai és személyiség-fejlesztő szupervíziós értekezlete lesz a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • Szerdán 18 órától a Kossuth téri Református Nagytemplomban verses-zenés előadás lesz Reményik Sándor verseiből „KEGYELEM” címmel Buzogány Márta színművész és a Misztrál Együttes előadásában. A belépődíj 2.000.- Ft. Jegyek vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában, a Négy Évszak Óvodában, valamint a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Pénteken 18 órakor vizsgáznak a felnőtt konfirmandusok, akik mához egy hétre tesznek fogadalmat az advent első vasárnapi istentiszteleten. Isten áldja meg felkészülésüket.
 • „Szépkorúak kincsei” címmel, szeretetvendégséggel egybekötött kiállítást rendezünk 2018. december 8-án, szombaton 15.00 órától a Kossuth téri Református Egyházközség gyülekezeti termében, ahol az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat által gondozott, tehetséges időseink alkotásai kerülnek bemutatásra. Koncertet ad a Petri Pengetős Citera és Ének-Együttes. Szeretettel várjuk gondozottjainkat és hozzátartozóikat, a házi gondozókat és minden kedves érdeklődőt!
 • Mához két hétre az Évfolyamok Vasárnapja program keretében a Kálvin János Református Általános Iskola évfolyama szolgál gyülekezetünkben. Isten áldja meg felkészülésüket!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Szeretettel kérjük, hogy akik még nem fizették be az idei egyházfenntartói járulékot, legyenek szívesek a gazdasági hivatalban pótolni, vagy a kijáratoknál elhelyezett sárga csekkeken befizetni. Körlevelet is küldünk ezzel kapcsolatban. Szeretnénk kérni a presbiterek segítségét, hogy a gazdasági hivatalban elkészített, utcák szerint csoportosított körlevelekből vigyenek a körzetükbe, és juttassák el a címzettekhez.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A létszám betelt, csak várakozólistára tudjuk fogadni a további jelentkezéseket.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi iratterjesztésben már kapható jövő évi képes naptár, bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium, valamint énekeskönyvek és Bibliák többféle méretben.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Gyülekezetünk egy Mátészalka közeli pékség felajánlásaként péksüteményeket és többféle pékárut kapott ajándékba, amelyek kicsomagolva a cinteremből vihetők el az istentisztelet végén. Saját részre, vagy mások megajándékozása céljából egy személy két csomagot is elvihet.

A Johannita Segítő Szolgálattól ruhaadomány érkezett. A ruhák a gyülekezeti teremben válogathatók az istentisztelet után, illetve holnap 8-12 óráig.