• Kedden 17 órakor tartjuk a gyülekezeti bibliaórát.
 • A felnőtt konfirmációi alkalmak szerdánként 18 órától vannak a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a parókiaudvar játszóterén, rossz idő esetén a játszószobában.
 • Péntek délután fél 3-ra kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Pénteken 18 órától Tari Annamária pszichológus tart előadást a „Még mindig a család?” című programsorozat keretében a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
 • Mához egy hétre, az Évfolyamok Vasárnapján a Kálvin János Református Általános Iskola 7. évfolyama szolgál gyülekezetünkben. Isten áldja meg felkészülésüket.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk.
 • Örömmel adjuk hírül, hogy elkezdődött a templomfelújítás II. ütemének megvalósítási szakasza. A presbitérium döntése alapján a megvalósítás ütemtervében először a csapadékvíz-elvezetés, kültéri kiszolgáló helyiség (mosdó, WC) felépítése, a kerítés-felújítás, illetve tereprendezés történik meg. A templombelső munkálataival megvárjuk a tavaszi, kedvezőbb időjárást. A templom belső felállványozására január második felében kerülhet sor. A templom külső környezete munkaterületté vált, ezért mindenütt fokozott figyelemmel, és csak a kijelölt útvonalakon közlekedjünk az istentiszteletek alkalmával.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Szeretettel kérjük, hogy akik még nem rendezték az idei egyházfenntartói járulékot, legyenek szívesek a gazdasági hivatalban pótolni, vagy a kijáratoknál elhelyezett sárga csekkeken befizetni. A következő hetekben körlevelet is küldünk ezzel kapcsolatban, s kérjük, hogy akik időközben rendezték a járulékot, azok a levél tartalmát tekintsék tárgytalannak.
 • November 28-án, szerdán 18 órától a Kossuth téri Református Nagytemplomban verses-zenés előadás lesz Reményik Sándor verseiből „KEGYELEM” címmel a Misztrál Együttes és Buzogány Márta színművész előadásában. A belépődíj 2.000.- Ft. Jegyek vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában, a Négy Évszak Óvodában, valamint a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A kirándulás részvételi díja személyenként 2.500.- Ft. Az indulás reggel 8-kor lesz a Szatmári Múzeum előtti parkolóból. Jelentkezni a gazdasági hivatalban lehet névvel, címmel és telefonszámmal, valamint a részvételi díj befizetésével munkanapokon 8-16 óráig.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Szeretettel ajánljuk AGAPÉ Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akik mindennapi önálló életvitelük fenntartásában szívesen fogadnának el szakembereinktől segítséget. Érdeklődni lehet a gazdasági és szociális irodában személyesen, vagy a +36(44) 311 022-es telefonon, munkanapokon 8-16 óráig.
 • Megjelent Dr. Szűcs József nyugalmazott tisztabereki lelkipásztor új könyve AZ ÉN KIS VILÁGOM MEG A NAGYVILÁG, Dr. Fekete Károly püspök ajánlásával. A könyv a gazdasági hivatalban vásárolható meg 1.500.- Ft-ért.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Bihari Károlyné Balogh Ilonát 77 évesen a Táncsics utcából,
 • Győrfi Istvánt 72 évesen a Nagybányai útról,
 • Bakó Józsefné Jeney Ágnes nyugalmazott gimnáziumi tanárt 77 évesen Fehérgyarmatról.

Elhunyt:

 • Balla Jánosné Boros Anna 69 évesen a Katona József utcából. Temetése csütörtökön 15 órakor lesz. Isten adjon a gyászolónak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.