• „Szépkorúak kincsei” címmel, szeretetvendégséggel egybekötött kiállítást rendeztünk szombaton 15.00 órától a Kossuth téri Református Egyházközség gyülekezeti termében, ahol az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat által gondozott, tehetséges időseink és gyülekezeti tagjaink alkotásai kerültek bemutatásra. Az alkalom a templomban adventi áhítattal kezdődött, majd kiállítás-megnyitóval és szeretetvendégséggel folytatódott, végül koncertet adott a Petri Pengetős Citera- és Énekegyüttes. Köszönjük a lélekemelő muzsikát, a szervezők áldozatos munkáját és a kiállításra felajánlott értékes alkotásokat!
 • A 2. Adventi Gyertyagyújtás közös rendezvényére hívja Mátészalka Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma 18 órától. Advent második vasárnapján köszöntőt mond Dr. Nagyháziné Szondi Erika önkormányzati képviselő, imát mond Nagy György református lelkész, ünnepi műsorral szolgálnak a Képes Géza Általános Iskola tanulói, valamint a Szatmár Alapfokú Művészeti iskola tanulói.
 • Hétfőn 18 órától tisztújító nőszövetségi gyűlés lesz a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel hívjuk a nőtestvéreket.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • Kedden 18 órától a Dalos Magyar Hitvallók karácsonyi műsor próbáját tartjuk a gyülekezeti teremben.
 • Gyermeknevelési és életvezetési kérdésekkel foglalkozó, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a megújult játszószobában.
 • Csütörtökön 13.00 órától Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk dolgozóinak évértékelő, ünnepi értekezletére kerül sor a gyülekezeti teremben.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Vásárlási lehetőséggel és városnézéssel egybekötött egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szervezünk Nagyváradra december 15-én szombaton. A létszám betelt, csak várakozólistára tudjuk fogadni a további jelentkezéseket.
 • Ugyanezen a napon, december 15-én, szombaton este 18 órától Buzogány Béla Színháza előadásában ismét bemutatásra kerül A Tékozló Fiú című musical, amelyre jegyek vásárolhatók a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk a megújult játszószobában.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek kisebb és nagyobb címletekben továbbra is vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi iratterjesztésben kapható a jövő évi képes naptár és bibliaolvasó kalauz, a Képes Kálvin Kalendárium, valamint énekeskönyvek és Bibliák – többféle méretben.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • Gyülekezetünk egy Mátészalka közeli pékség felajánlásaként rendszeresen többféle pékárut kap ajándékba, amelyek kicsomagolva a cinteremből vihetők el az istentisztelet végén. Saját részre, vagy mások megajándékozása céljából egy személy két csomagot is elvihet. A rendszeres adományra tekintettel az idén tartósélelmiszer gyűjtést nem szervezünk.

Eltemettük:

 • Bíró Jánost, a TITÁSZ gazdasági igazgató helyettesét 78 évesen a Bajcsy útról,
 • Hegedűs Csabát 54 évesen a Mátyás Király utcából,
 • Bársony Sándor egykori bútorgyári termelési igazgatót, az abai (Fejér megye) református egyházközség korábbi presbiterét 68 évesen a Kótaji Református Szeretetotthonból. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin János Református Általános Iskola 6. évfolyamának tanulóit, osztályfőnökeiket: Matyi Tamásné és Murgulyné Kovács Edit pedagógusokat, a tanulók családtagjait, az iskola vezetőit, pedagógusait és dolgozóit. Fogadjuk szeretettel a hatodikosok adventi szolgálatát, amelynek címe: „Várj ember szíve készen!”