• Tisztújító nőszövetségi gyűlés volt az elmúlt héten gyülekezetünkben, és a tagság teljes egyhangúsággal választotta meg a Mátészalkai Lorántffy Zsuzsanna Református Nőszövetség tisztségviselőit: Becseiné Kató Anikó elnököt, Vasasné Lázár Erika titkárt, Farkas Józsefné pénztárost, Biró Annamária és Horváth Ilona kerületi küldötteket, valamint Csizmadia Józsefné és Vasasné Lázár Erika országos küldötteket. Megválasztásuk 2019. január 1-jén lép hatályba és 5 évre szól.
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat dolgozói a múlt héten csütörtökön tartották szeretetvendégséggel egybekötött, évértékelő ünnepi értekezletüket a gyülekezeti teremben.
 • 50 fő részvételével egynapos adventi gyülekezeti kirándulást szerveztünk Nagyváradra. A program a vásárlási lehetőség mellett debreceni és nagyváradi városnézést is magában foglalt. Köszönjük Nagy Bélának – iskolánk pedagógusának – szervező munkáját.
 • A 3. Adventi Gyertyagyújtás közös rendezvényére hívja Mátészalka Város Önkormányzata gyülekezetünk minden tagját a Polgármesteri Hivatal előtti térre ma 18 órától. Advent harmadik vasárnapján köszöntőt mond Torma Tamás alpolgármester, imát mond Becsei Miklós református lelkész, ünnepi műsorral szolgálnak a Kálvin János Református Általános Iskola tanulói.
 • Hétfőn 18 órától a Dalos Magyar Hitvallók karácsonyi műsor-próbáját tartjuk a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • Szerdán 17 órától Losonczi Léna költő „Karácsonyvárás adventi hittel” című estje lesz a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Dienes Galériájában, amelyre szeretettel hívják az érdeklődőket.
 • Gyermeknevelési és életvezetési kérdésekkel foglalkozó Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor várja a kismamákat és anyukákat – gyermekeikkel együtt – a megújult játszószobában.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Karácsony szent ünnepére készülve ünnep-előkészítő istentiszteleteket tartunk csütörtökön, pénteken és szombaton este 5 órától a gyülekezeti teremben.
 • Közvetlenül az advent 4. vasárnapi istentisztelet után a gyerekek és felnőttek közös karácsonyi műsorának főpróbájára kerül sor a templomban.
 • A szentesti istentisztelet hétfőn délután 5 órakor lesz a templomban – a gyermekek és felnőttek közös (rövid) karácsonyi műsorával.
 • Karácsony első napján (kedden) a megszokott rend szerint délelőtt fél 9-kor és 10 órakor úrvacsorás hálaadó istentiszteletet
 • Ünnepzáró alkalmunkat karácsony második napján (szerdán) délelőtt 10 órakor tartjuk. Gyülekezetünk minden tagjának áldott ünnepi készülődést és BOLDOG KARÁCSONYT kívánunk!
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben; a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk az új játszószobában.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi iratterjesztésben kapható a jövő évi képes naptár és bibliaolvasó kalauz, a Képes Kálvin Kalendárium, valamint énekeskönyvek és Bibliák – többféle méretben.
 • Egy kedves gyülekezeti tagunk kedvezményes karácsonyfa-vásárlási lehetőséget biztosít hétköznapokon 10-től 16 óráig – előzetes telefonos egyeztetéssel a Zöldfa u. 234. sz alatt. A fenyőfák 500 Ft/m áron kaphatók, igény szerint kivágva, vagy gyökérrel. Érdeklődni a +36 30 500 7378-as telefonszámon lehet.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • Gyülekezetünk egy Mátészalka közeli pékség felajánlásaként rendszeresen pékárut kap ajándékba, amely kicsomagolva a cinteremből vihető el az istentisztelet végén. A rendszeres adományra tekintettel az idén tartósélelmiszer gyűjtést nem szervezünk.

Elhunyt:

 • Ferenczi Zsigmondné Almási Gizella 87 évesen a Bercsényi utcából. Temetése hétfőn 13 órakor lesz. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke, és a mi szeretetünk által vigasztalást.