• Hétfőn délután 17.00-kor nőszövetségi gyűlés lesz a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel várjuk a nőtestvéreket.
 • Szintén hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a játszószobában.
 • Egy január 17-én, csütörtökön 18 órakor kezdődő évnyitó politikai rendezvény keretében ismét bemutatásra kerül a Tékozló Fiú musical a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színházban. Az est bevezető részében a történelmi egyházak vezetői között Dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke is elmondja ünnepi gondolatait. A rendezvényre való belépés ingyenes, de helyjegyet igényelni szükséges a színház irodáiban.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Egyetemes imahetünket január 20-27-ig tartjuk a város történelmi egyházaival közösen. Az imahét részleteit a jövő vasárnap hirdetjük.
 • Vasárnap reggeli imaközösségünk 9.25-től kezdődik az Agapé irodában.
 • Vasárnaponként a felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órakor gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben; a 2 és 5 év közötti gyermekek számára pedig gyermekmegőrzést biztosítunk az új játszószobában.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A templomi iratterjesztésben kapható a 2019. évi képes naptár és bibliaolvasó kalauz, a Képes Kálvin Kalendárium, valamint énekeskönyvek és Bibliák – többféle méretben.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • Gyülekezetünk egy Mátészalka közeli pékség felajánlásaként rendszeresen pékárut kap ajándékba, amely kicsomagolva a két bejárattól vihető el az istentisztelet végén.

Eltemettük:

 • Nagytiszteletű Balogh Tihamért, nyugalmazott fehérgyarmati lelkipásztort, a Szatmári Református Egyházmegye egykori esperesét. A 90 évesen elhunyt egyházi vezetőt a Fehérgyarmati Református Műemlék Templomból búcsúztatták.
 • Máté Ferencné Tóth Gizellát, egykori ÁFÉSZ dolgozót 92 évesen a Kölcsey utcából. Isten adjon a gyászolóknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin János Református Általános Iskola 5. évfolyamának osztályfőnökeit, Sultészné Gyüre Enikő és Vadász Sándor pedagógusokat, az évfolyamok tanulóit családtagjaikkal együtt, valamint az iskola vezetőit, pedagógusait és dolgozóit.  Fogadjuk szeretettel az 5. évfolyam szolgálatát!