• A múlt héten ülésezett gyülekezetünk presbitériuma és elfogadta az intézményi és gyülekezeti 2018. évi költségvetési beszámolókat, 2019. évi költségvetéseket, valamint az idei missziói munkatervet.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat február havi szakmai és személyiség-fejlesztő szupervíziós értekezlete kedden 13 órától lesz a gyülekezeti házban.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • Szintén kedden 18 órától szülői értekezletet tartunk a konfirmáló gyermekek szüleinek a gyülekezeti teremben.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a játszószobában.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • A suliváró foglalkozások második alkalma március 1-jén, pénteken 17 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. A játékos foglalkozásokon a gyerekek bepillantást nyerhetnek a SAKKPALOTA világába is. Beszéljünk másoknak is a suliváró foglalkozásokról. (Záró alkalom: március 9. szombat 9 óra)
 • A Kelet-magyarországi Református Nevelőszülői Hálózat kötelékéhez tartozó nevelőszülők számára keresztyén életbölcsességet közvetítő, szülői kompetenciákat növelő személyiségfejlesztés, az általuk nevelt gyermekeknek pedig érték-feltáró, gyógyító-fejlesztő csoportfoglalkozások folynak Mátészalka körzet területén Becseiné Kató Anikó, gyülekezetünk pasztorálpszichológus-lelkésze közreműködésével. A Hálózat „Talentum” programjának elsődleges céljasegítséget nyújtani abban, hogy a nevelőszülők biztosíthassák a megfelelő fizikai, szellemi és lelki-érzelmi hátteret a náluk új esélyt kapott gyermekek értékeinek felfedezéséhez és kibontakoztatásához.
 • A templombelső felújítás ideje alatt a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház első emeleti Szalkai László termében tartjuk az istentiszteleteinket a megszokott időben, délelőtt 10 órától. A gyermek-istentisztelet helyszíne a Szalkai László terem melletti számú tanterem. Kérjük a szülőket, hogy oda vigyék majd gyermekeiket. Hálás szívvel köszönjük a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház, valamint Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma:0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • Mához egy hétre, március első vasárnapján, Bibliavasárnapon a Biblia kiadását és terjesztését támogatjuk. Így helyezzük majd el hálaáldozatunkat a perselybe.
 • Mához két hétre, böjt első vasárnapján úrvacsorás, hálaadó közösségben leszünk együtt itt, a Szalkai László teremben. Az úrvacsorára esti istentiszteletekkel készülünk, amelyek időpontját a jövő héten hirdetjük.
 • Szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben Kocsis Attilát, a Református Nevelőszülői Hálózat intézményi lelkészét, és a Kelet-magyarországi Református Nevelőszülői Hálózat intézményvezetőjét, Miklósi Erzsébetet. Isten áldja meg felelős szolgálatukat!