• A múlt pénteki ökumenikus világ-imanapi alkalmon szép számmal voltunk együtt, és a Szlovéniában élő keresztyén testvéreinkért imádkoztunk a kertvárosi és baptista testvérekkel közösen. A 48.550 Ft. perselyadománnyal a Pünkösdi Egyház Hajlék Missziós Gyülekezetét támogatjuk.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Szilágyi Benettet, Szilágyi Gábor és Döller Enikő gyermekét a Széchenyi utcából. Keresztszülei: Fodor Gábor és Döller Zsuzsanna. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Március első vasárnapján, Bibliavasárnapon a Biblia kiadását és terjesztését támogatjuk. Így helyezzük el hálaáldozatunkat a perselybe.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ismét elkezdi énekkari próbáit. Az első alkalom ma 18 órától lesz az északi templomban.
 • Hétfőn délután fél 5-kor pedagógus bibliaórát tartunk a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az intézmény dolgozóit.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a játszószobában.
 • Péntek délután 14.30-kor kátéórára várjuk a konfirmandusokat. A konfirmációi fogadalomtételre április 14-én, a virágvasárnapi istentiszteleten kerül sor.
 • A suliváró foglalkozások harmadik, utolsó alkalma március 9-én, szombaton 9 órától lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az iskolánk iránt érdeklődő gyermekeket és szüleiket. A játékos foglalkozásokon a gyerekek bepillantást nyerhetnek a SAKKPALOTA világába is. Beszéljünk másoknak is a suliváró foglalkozásokról.
 • Mához egy hétre, böjt első vasárnapján úrvacsorás, hálaadó közösségben leszünk együtt itt, a Szalkai László teremben. Az úrvacsorára esti istentiszteletekkel készülünk, szerdán, csütörtökön és pénteken esténként 18 órától. Az előkészítő alkalmakat a gyülekezeti teremben tartjuk.
 • A templombelső felújítás ideje alatt a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház első emeleti Szalkai László termében tartjuk az istentiszteleteinket a megszokott időben, délelőtt 10 órától. A gyermek-istentisztelet helyszíne a Szalkai László terem melletti számú tanterem. Kérjük a szülőket, hogy oda vigyék majd gyermekeiket. Hálás szívvel köszönjük a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház, valamint Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Jelentkezni névvel, címmel, telefonszámmal és az utasbiztosításhoz szükséges egyéb adatok megadásával a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000.- Ft előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma:0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Imre Sándort 69 évesen a Corvin térről.

Elhunyt:

 • Molnár Gábor, gyülekezetünknek haláláig hűséges tagja 75 évesen a Dózsa György útról. Temetése szerdán 13 órakor lesz. Isten adjon a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.